• Publicat 20 Noi 2017
  • Reactualizat 21 Dec 2017
  • Expiră 15 Jan 2018

Software QA

Despre angajator

Compania a luat ființă în anul 2009 și de atunci s-a extins ca număr de angajați și, mai ales, ca număr de proiecte pentru clienți din Europa și SUA.

Este o companie de dezvoltare software, în prezent aproximativ 9 developeri lucrează împreună sau împărțiți pe diferite proiecte.

Câteva din beneficiile pe care le veți avea dacă veți deveni parte din echipă: administratori open-minded, sediul în inima Sibiului, masa de prânz asigurată zilnic la un restaurant din apropierea sediului împreună cu echipa, transparență financiară, bugete speciale alocate dezvoltării profesionale – conferințe, cursuri, tabere.

Descrierea postului

Căutăm o persoană pasionată de QA, ambițioasă, proactivă, capabilă de autoorganizare, căreia să îi placă și să fie motivată de un mediu de lucru confortabil, cu colegi tineri și veseli.

Pentru a fi persoana potrivită pentru acest post, din punct de vedere profesional, aveți cel puțin trei ani experiență în domeniul testării, ați făcut parte din mai multe proiecte pe parcursul acestor ani și v-ați ocupat de toate fazele testării.

Studiile în domeniul IT reprezintă avantaj, deoarece aveți capacitatea de a înțelege sisteme de arhitectură și protocoale de comunicare, puteți interveni în codul scris și aduce modificări.

Ați testat diverse aplicații/ produse  manual, automat și semi-automat, pe diferite platforme – desktop, web, mobile.

Vorbiți și scrieți coerent limba engleză.

Produsul pe care veți lucra in cea mai mare parte a timpului este o platformă de videostreaming aparținând unui mare producător de filme american.

Veți testa pe multe device-uri  – dacă sunteți pasionat/ă de ultimele tehnologii din domeniu, aveți șansa să le folosiți zilnic și să le cunoașteți mai bine.

Câteva din responsabilități au legătură cu: planificarea și executarea testelor funcționale, de integrare, de regresie, de performanță; realizarea testării manuale și automatizarea testării; identificarea problemelor și vulnerabilitatea la nivelul soft-ului; evaluarea codului pentru a stabili calitatea, scalabilitatea și performanța lui.

În prima perioada veți lucra împreună cu un QA cu experiență din alt oraș, de la care veți prelua activitatea.

Vă mulțumesc pentru parcurgerea informației de mai sus și vă stau la dispoziție pentru alte detalii și discuții.

Recruiter

Eliza PĂUN

Senior Recruiter din 2012

0040747101808

Sunt aici pentru a acompania schimbarea, progresul și dezvoltarea profesională a fiecărei persoane care tranzitează un astfel de context.