• Publicat 05 sept. 2019
  • Reactualizat 04 dec. 2019
  • Expiră 07 Jan 2020

Senior Technical QA

Compania a luat ființă în anul 2009 și de atunci s-a extins ca număr de angajați și, mai ales, ca număr de proiecte pentru clienții din Europa și SUA.

Este o companie de dezvoltare software din Sibiu. În prezent aproximativ 15 developeri  și 4 QA lucrează împreună sau împărțiți pe diferite proiecte.

Câteva din beneficiile pe care le veți avea dacă veți deveni parte din echipă: administratori open-minded, sediu modern, masa de prânz asigurată zilnic, transparență financiară, bugete speciale alocate dezvoltării profesionale – conferințe, cursuri, tabere. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Căutăm o persoană tehnică experimentată și pasionată de  QA, care găsește soluții la probleme pe care echipa de testare nu le poate rezolva, un om care are ideile cele mai bune în ceea ce privește testarea, arhitectura și coordonarea unor proiecte.

Așadar, căutăm….. THE MASTER OF QA!

Cum arată el?

  • Aveți cel puțin trei ani experiență în domeniul testării automate și ați făcut parte din mai multe proiecte pe parcursul acestor ani?
  • Rezolvați probleme care necesită cunoștințe de DevOps și infrastructuri  AWS?
  • Sunteți o fire ambițioasă, proactivă, capabilă de autoorganizare și  care să fie motivată de un mediu de lucru care nu impune limite și  stimulează dezvoltarea continuă?
  • Veți lucra alături de niște colegi tineri și veseli care își doresc un om comunicativ, care să întelegă care este scopul testării și care poate sa intuiască scopul pe baza unui context.
  • Sunteți  context driven?
  • V-ați ocupat de toate fazele testării?
  • Aveți la activ a o suită de teste pe un anumit limbaj si framework?
  • Aveți capacitatea de a înțelege sisteme de arhitectură și protocoale de comunicare, puteți interveni în codul scris și aduce modificări?
  • Ați testat diverse aplicații/ produse  manual, automat și semi-automat, pe diferite platforme – desktop, web, mobile?
  • Este obligatoriu să vorbiți și să scrieți coerent în limba engleză!
  • Studiile în domeniul IT reprezintă o necesitate, deoarece vă ajută să înțelegeți anumite aspecte tehnice.

Produsul pe care veți lucra în cea mai mare parte a timpului este o platformă de videostreaming aparținând unui mare producător de filme american, așa încât dacă aveți experiență  în domeniu, sau într-un domeniu similar constituie un avantaj.

Veți testa pe multe device-uri  – dacă sunteți pasionat/ă de ultimele tehnologii din domeniu, aveți șansa să le folosiți zilnic și să le cunoașteți mai bine.

Câteva din responsabilități au legătură cu: planificarea și executarea testelor funcționale, de integrare, de regresie, de performanță; realizarea testării manuale și automatizarea testării; identificarea problemelor și vulnerabilitatea la nivelul soft-ului; evaluarea codului pentru a stabili calitatea, scalabilitatea și performanța lui.

Beneficii și condiții de muncă

  • bugete speciale alocate dezvoltării profesionale: conferințe, cursuri, tabere;
  • masa de prânz asigurată zilnic;
  • profit sharing la sfârșitul anului;
  • bonus de concediu pentru primele 21 de zile;
  • STARTUP FUND: după cel puțin 3 ani în echipă, poți aplica pentru un fond special pentru startups, pentru a dezvolta propriile idei – vei avea propria companie;
  • 4 h/ săptămână, fiecare membru al echipei le alocă unui proiect personal, care poate deveni proiectul întregii echipe/ al unei părți din echipă;
  • program flexibil;
  • laptop de ultimă generație;
  • device-uri de ultimă generație pentru testare;
  • acces la minibar.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.