• Publicat 01 apr. 2019
  • Reactualizat 07 apr. 2022
  • Expiră 31 Dec 2022

Medic Specialist Pneumolog

Clientul nostru este un spital situat într-un oraș cu 13.000 de locuitori din Landul Hessen. Acesta are în jur de 180 de paturi și departamente cu următoarele specializări:

  • Chirurgie (Generală, Ortopedie, Neurochirurgie);
  • Medicină Internă (Gastroenterologie, Pneumologie, Diabet, Reumatologie, Oncologie);
  • Ginecologie.

Descrierea postului

Sunteți Medic Pneumolog și aveți minim 3 ani experiență în acest departament?

Intermediem pentru Sistemul Medical din Germania acest post care vine cu câteva note informative și pe care le veți putea înțelege din rândurile care urmează.

Cerințele postului

  • cunoștințe de limbă germană la nivel minim B2 cu certificat;
  • Certificatul de Conformitate eliberat de către Ministerul Sănătății;
  • o motivație puternică de a profesa în Germania.

Suntem la un e-mail sau telefon distanță în cazul în care vă doriți să colaborați cu Job Connect.

De asemenea, puteți să APLICAȚI în dreptul acestui post, atașând CV-ul dumneavoastră.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job în altă zonă (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suportarea de către noi a cheltuielilor de transport, cazare, în situația interviurilor.

Vă mulțumesc pentru interesul de a lectura aceste rânduri! Dacă balanța înclină înspre o experiență profesională în Germania, cu drag vă stau la dispoziție pentru o discuție amanunțită.

Cu respect,