Recruiteri independenți și proprietari de afaceri - Job Connect
  • Publicat 05 apr. 2019
  • Reactualizat 01 oct. 2020
  • Expiră 31 Aug 2020

Agenții de Recrutare Partenere

Job Connect există datorită unor Oameni Potriviți pe care am avut șansa să îi întâlnim, fie în postura de parteneri pentru care am recrutat specialiști în diferite industrii și domenii de activitate, fie în cea de candidați pentru job-urile pe care le-am mediat la un moment dat. Mai multe detalii despre noi găsiți aici.

Descrierea postului

Căutăm să ne dezvoltăm baza de selecție pentru clienții noștri. Ne-am gândit la un parteneriat cu tine dacă ai proiecte de recrutare pentru firma ta sau clienții tăi și cauți Oameni Potriviți în domenii precum: Vânzări, Inginerie, Producție, Marketing, Servicii Medicale, Transporturi, Logistică, IT, Construcții.

Nu contează domeniul, atât timp cât piața este concurențială. Poate deja te întâlnești cu Oameni Potriviți, dar ei nu acceptă oferta ta / a clientului tău sau se răzgândesc. Pe acești oameni noi îi căutăm și vrem să ajungem la ei mai repede cu ajutorul tău.

Ce căutăm, mai concret:

  • Ai o afacere și ești deja în contact cu candidați în calitate de Angajator sau
  • Ești Recruiter PFA sau Proprietar al unei agenții de recrutare acreditate de AJOFM de dimensiune mică (până în 2 angajați);
  • Vorbești limba engleză sau germană;
  • Ești o persoană ordonată și îți place să lucrezi într-un sistem informatic;
  • Ai nevoie de un venit suplimentar :);
  • Ești o fire prietenoasă;
  • Ești un om activ.

Ce anume așteptăm de la tine:

  • Gestionezi de pe platforma noastră candidații pe care îi atragi și care îți par oameni interesanți, experimentați, inteligenți, cu potențial;
  • Concret, introduci aceste CV-uri din contul tău de Recruiter Job Connect pe platforma noastră;
  • Scrii o notiță despre interacțiunile pe care le ai cu acel candidat;
  • Actualizezi aceste informații;
  • Consiliezi candidații pentru a-și întocmi un CV corect și o poză (unde este nevoie);
  • Unele proiecte internaționale pe care le mediem presupun și o strategie punctuală pe care o poți executa pentru a identifica persoane de care avem nevoie. Ne așteptăm să vezi OPORTUNITATEA și să faci ce POȚI pentru a ne ajuta cu candidați pe care îi gestionăm împreună.

Ce îți oferim:

  • accesul la platforma Job Connect pe care o folosim în proiectele noastre pentru înregistrarea candidaților;
  • filtre prin care poți să găsești mai ușor candidații înregistrați și cu care poți închide proiecte pentru clienții tăi;
  • când noi plasăm un candidat înregistrat de tine primești parte din comisionul nostru (acesta încercăm să-l ducem cât mai aproape de media europeană, nu lucrăm ieftin);
  • know how care te poate ajuta în relația cu clienții tăi sau în procesele de recrutare pentru firma pe care o ai;
  • suntem la început în crearea acestei rețele, dar ne gândim că putem construi lucruri frumoase împreună și să îți oferim beneficii în funcție de planurile tale: resurse care acum costă mult (anunțuri cu vizibilitate maximă pe cele mai populare site-uri cu anunțuri, conturi premium pe linkedin, acces la baze de date pe aceste site-uri cu job-uri și CV-uri) sau o vacanță așa cum îți dorești, participarea la un training care te poate ajuta să fii mai bun. Toate acestea dintr-un buget transparent din cifra de afaceri pe care o generăm împreună.

Vrei să faci parte din acest proiect? Pentru detalii amănunțite, acționează butonul APLICĂ din dreptul acestui post și încarcă CV-ul tău actualizat împreună cu un scurt mesaj!