Internship plătit pentru studenți pe Marketing
  • Publicat 04 apr. 2018
  • Reactualizat 11 apr. 2018
  • Expiră 07 May 2018

Internship plătit pe Marketing

Compania are capital german și este lider în domeniul produselor chimice industriale. Aceasta este prezentă pe mai multe continente, în peste 30 de țări. Produsele companiei sunt prezente în țara noastră de peste 10 ani, iar din martie anul acesta au deschis o filială în România, la Sibiu. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Ești pasionat/ă de Marketing și ți-ar plăcea să ai o carieră în acest domeniu? Clientul nostru, o companie multinațională din Sibiu, îți oferă posibilitatea de a face un Internship plătit în cadrul Departamentul de Marketing și Comunicare pentru filiala din Sibiu pentru o perioadă de 3 luni. Acest internship poate să se prelungească până la 6 luni, totul ține doar de tine. Dacă îți dorești să activezi într-o companie de succes cu capital străin și să înveți de la profesioniști, aceasta este oportunitatea potrivită.

Responsabilitățile tale, dacă vei obține acest internship sunt:

  • colaborezi cu echipa de Marketing și Comunicare din Austria;
  • te ocupi de partea de conținut a paginii de internet a companiei;
  • oferi suport pentru echipa de vânzări;
  • creezi și traduci texte în Engleză și Română;
  • pregătești diferite prezentări;
  • te ocupi de materialele de prezentare a companiei (Broșuri, Prezentări, Afișe, Website…).

Cerințe

Ești student/ă sau absolvent/ă iar marketingul este o pasiune de-a ta? Aștept cu interes să discutăm mai multe! Este important să cunoști limba engleză la nivel avansat și să știi să folosești pachetul Office.

Condiții și beneficii de muncă:

  • internship plătit;
  • program flexibil;
  • parte dintr-o echipă dinamică și bine organizată;
  • mediu de lucru modern, situat în apropierea centrului orașului Sibiu.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.