• Publicat 02 sept. 2020
  • Reactualizat 07 sept. 2020
  • Expiră 29 Nov 2020

Consultant Vânzări/ Consultant HR pentru Job Connect

Suntem Job Connect, companie de consultanță și recrutare de personal din Sibiu. Căutăm un coleg care să promoveze serviciile noastre angajatorilor din SB, AB, CJ, HD, TM, AR.

Te invit să afli câteva lucruri despre noi printr-un singur click aici.

Ceea ce ai citit se potrivește cu perspectiva ta legată de viitor? Crezi că vei face o treabă bună alături de noi? Parcurge în continuare câteva informații despre această poziție.

Descrierea postului

Ne dorim în echipă un coleg care să se ocupe de interacțiunea cu angajatorii (clienți sau potențiali clienți) din județele Sibiu, Alba, Cluj, Hunedoara, Timiș, Arad.

În calitate de Consultant Vânzări / Consultant HR în Job Connect:

  • prospectezi piața și identifici companii care pot avea nevoie de serviciile noastre;
  • contactezi telefonic și prin e-mail persoane responsabile de recrutare și angajare din aceste companii;
  • identifici persoanele decidente (Proprietari, Administratori, Directori Generali, Directori de Resurse Umane, etc);
  • stabilești întâlniri în care cauți să înțelegi de ce are nevoie compania pentru a se dezvolta și cum sunt oamenii din acea companie;
  • întocmești oferte, negociezi și răspunzi la obiecții;
  • pregătești contracte;
  • gestionezi relația cu clienții și interacționezi cu recruiterii pentru a furniza detalii către client despre etapa în care se află proiectul.

Cerințe

  • ai domiciliul în Sibiu;
  • ai făcut activități similare cel puțin un an și ești decis să îți dezvolți aceste abilități;
  • ai avut contact cu corporații dar și cu companii mai mici;
  • cunoști limba engleză și ai permis de conducere și experiență de condus;
  • ești entuziast si poti fi disciplinat, să faci minim 16 întâlniri pe săptămână.

Beneficii și condiții de muncă

  • o echipă veselă, motivată și prietenoasă;
  • program de lucru de la 8 la 17;
  • comision din vânzări;
  • bonuri de masă în valoare de 15 lei;
  • mașină, laptop și telefon de serviciu.

Ești dornic să te dezvolți, să fii consultant pe aspecte de resurse umane și un om de vânzari în acelasi timp?

Îți place să pui întrebări, să înțelegi oameni, afaceri și nevoile lor? Dă-ne de veste și ne vom bucura să te cunoaștem.