• Publicat 17 iul. 2018
  • Reactualizat 13 sept. 2018
  • Expiră 30 Sep 2018

Purchasing & Production Planner

Clientul nostru  își desfășoară activitatea în Sibiu din 2001, dar începând cu anul 2013 face parte dintr-un grup de investiții olandez.  Compania se bucură de autonomie în cadrul grupului având planuri de extindere în 2018. În cadrul companiei sunt realizate sisteme electromagnetice pentru aplicații industriale pentru diferite companii. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Suntem în căutarea unei persoane  care să ocupe postul de Purchasing & Production Planner în cadrul unei companii cu capital olandez cu sediul în Sibiu.

Este o oportunitate excelentă pentru dumneavoastră, deoarece aici vă puteți construi o carieră într-un mediu de lucru stabil, aflat într-un proces de extindere.

O să faceți parte din departamentul de Logistică, iar împreună cu ceilalți patru Purchasing & Production Planners o să vă ocupați de urmărirea întregului circuit al produsului de la activitățile pregătitoare producției până la livrarea produsului către client.

În calitate de Purchasing & Production Planner, activitatea dumneavoastră va arăta în felul următor:

  • procesați comenzile de la client;
  • planificați necesarul de materii prime, materiale, semifabricate;
  • lansați comenzile de achiziții și mai apoi le urmăriți;
  • lansați comenzile în producție și urmăriți planul de producție în vederea livrării comenzilor la termen;
  • monitorizați și optimizați stocurile;
  • mențineți legătura cu furnizorii și clienții pe teme de comenzi, livrări, retururi;
  • monitorizați  reclamațiile;
  • participați la inventare;
  • urmăriți și îndepliniți obiectivele stabilite (KPI).

Cerințe

Un astfel de post poate fi un mediu potrivit în care să vă dezvoltați aptitudinile de negociere, să deveniți mai organizat și să vă puneți în valoare spiritul de inițiativă.

Veți comunica cu furnizorii din străinătate în limba engleză, iar  cunoașterea limbii germane  poate fi un avantaj în realizarea sarcinilor.

Studiile dumneavoastră universitare care completează profilul acestui job pot fi din domenii diverse ce au legătură cu domeniul tehnic sau economic.

Experiența pe un post similar poate să constituie un avantaj.

Condiții și beneficii de muncă:

  • program de muncă de luni până vineri, în intervalul orar 8-16;
  • pauză de masă de jumătate de oră inclusă în program;
  • prime cu ocazia sărbătorilor de Paşte şi de Crăciun;
  • prima de fidelitate;
  • tichete de masă, în valoare de 12 lei;
  • decontarea abonamentului pentru transportul în comun;
  • control medical gratuit la angajare – Clinica Polisano;
  •  servicii medicale gratuite – Clinica Polisano;
  •  2 – 3 campanii medicale în scop preventiv;
  •  asigurare medicală Sana Plan;
  • abonamente pentru activităţi sportive;
  • parte dintr-o companie ce se dezvoltă;
  • comunicare facilă cu superiorii și cu colegii: faceti parte dintr-o echipa mică, deciziile se iau rapid, iar fabrica are o autonomie ridicată;
  • echipă prietenoasă și înțelegătoare.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.