• Publicat 17 iul. 2018
  • Reactualizat 06 aug. 2018
  • Expiră 31 Aug 2018

Reglor Procese Injecție Mase Plastice

Angajatorul este o companie care aparține unui investitor olandez. În anul 2013, investitorul a preluat și reorganizat o fabrică activă în Sibiu din anul 2001.

Domeniul de activitate al companiei este producția de sisteme electromagnetice, electronice și mecatronice pentru aplicații industriale.

Pentru a afla și alte detalii despre angajator, vă invit să accesați această legătură.

Descrierea postului

Fabrica din Sibiu trece printr-o perioadă de dezvoltare și extindere. Din acest proces de dezvoltare face parte și transferul unei linii de injecție mase plastice, transfer care va avea loc în toamna anului 2018.

La transfer va participa echipa de proiect, din care va face parte și un reglor, primul angajat specializat pe injecție mase plastice.

Acest rol este foarte important în formarea și dezvoltarea echipei din Sibiu care va lucra pe aceste procese noi. La începutul proiectului, reglorul va avea și sarcini de operator și îmbunătățire continuă.

Programul de lucru pentru producție este organizat în două schimburi.

Ce responsabilități veți avea?

  • Veți menține și supraveghea funcționarea echipamentelor și utilajelor în parametrii impuși;
  • Veți seta și regla mașini de injecție, pentru a obține caracteristicile de calitate și productivitate;
  • Veți monta/ demonta matrițe de injecție mase plastice;
  • Veți completa documentația specifică activității;
  • Veți executa lucrări de întreținere preventivă/ predictivă, reparații curente și capitale ale echipamentelor și utilajelor din secție;
  • Veți participa la implementarea și validarea de produse noi.

Cerințe:

Sunteți persoana pe care o caută clientul nostru dacă vi se potrivesc următoarele:

  • Ați urmat o școală profesională sau aveți studii medii în domeniul tehnic;
  • Aveți cunoștințe de mecanică și hidraulică;
  • Ați lucrat cu aparate de măsurare (șubler, micrometru, comparator etc.);
  • V-ați format în decursul timpului o gândire practică și aveți un spirit tehnic;
  • Aveți o experiență de 2 ani în reglarea mașinilor de injecție.

Vă invit să discutăm detaliile și să vă răspund la întrebări. Apăsați butonul APLICĂ pentru a vă manifesta interesul față de acest post și o să vă contactez.

Beneficii și condiții de muncă

  • tichete de masă;
  • decontarea abonamentului pentru transportul în comun;
  • control medical gratuit la angajare;
  • servicii medicale gratuite;
  • campanii medicale în scop preventiv;
  • abonamente pentru activităţi sportive;
  • faceți parte dintr-o companie care se dezvoltă;
  • comunicare facilă cu superiorii și cu colegii: faceți parte dintr-o echipa mică, deciziile se iau rapid, iar fabrica are o autonomie ridicată;
  • echipă prietenoasă și înțelegătoare;
  • program de lucru în două schimburi;
  • pauza de masă, 30 de minute, este inclusă în cele 8 ore de muncă.