Inginer Mecanic Aplicații Industriale
  • Publicat 09 aug. 2018
  • Reactualizat 24 aug. 2018
  • Expiră 30 Sep 2018

Inginer Mecanic Aplicatii Industriale

Clientul nostru este reprezentanța europeană regională a unuia dintre liderii globali din domeniul aplicațiilor mecanice și hidraulice. Compania oferă tehnologii avansate pentru acționări, control și mișcare și este divizată în activitate în fabrici și activitate comercială. Vezi mai multe informații despre angajator!

Filiala comercială din România are în jur de 50 de angajați implicați în activitatea de consultanță, oferirea de soluții, montaj și service pentru companii producătoare.

Descrierea postului

Pentru divizia responsabilă de oferirea celor mai eficiente soluții tehnice pentru punerea în mișcare mecanică, electrică și hidraulică a liniilor de fabricație, suntem în căutarea unui Inginer Mecanic. Acesta se va alătura echipei tehnice a biroului comercial din Blaj. Vezi câteva informații despre Blaj, Județul Alba.

Ca Inginer Mecanic aveți următoarele sarcini:

  • integrați diferite echipamente, aparate sau sisteme de mișcare în procese de automatizări;
  • proiectați diverse componente, dispozitive mecanice, linii de asamblare pentru proiecte de automatizare, utilizând Autodesk Inventor;
  • generați desene de ansamblu și de execuție pentru care folosiți cotare funcțională și tehnologică;
  • oferiți consultanță tehnică și elaborați proceduri tehnice de execuție pentru proiectele aflate în desfășurare;
  • sunteți responsabil/ă de Managementul Proiectului care include: ofertare, vizite la clienți, suport tehnic, proiectare mecanică, asamblare și îmbunătățiri în vederea automatizării unui proces;
  • realizați rapoarte, prezentări și planificări ale proiectelor în PowerPoint, Excel, Word.

Cerințe

Mediul de muncă și colectivul vă ajută și încurajează creativitatea, ingeniozitatea și flexibilitatea în gândire.

  • Aveți experiență și vă plac activitățile de proiectare mecanică iar în acest context veți utiliza AutoCAD 2D/3D, Inventor sau SolidWorks/Catia.
  • Proveniți dintr-o companie în care folosiți limba engleză în sarcinile de zi cu zi.

Sunteți o persoană cu abilități tehnice generale avansate  iar studiile dumneavoastră sunt în domeniul Ingineriei Mecanice? Vă invit la o discuție despre acest post.

Condiții și beneficii de muncă

  • 13 salarii;
  • cantină;
  • transport asigurat sau compensare;
  • program de 8 ore cu pauză de masă inclusă în program;
  • bonusuri în funcție de performanță;
  • prime de vacanță.

În cazul în care v-am stârnit interesul, nu vă rămâne decat să apăsați butonul APLICĂ din dreptul acestui anunt și să facem posibilă întâlnirea dumneavoastră cu angajatorul.