Manager Operațiuni Logistice
  • Publicat 27 aug. 2018
  • Reactualizat 12 sept. 2018
  • Expiră 01 Oct 2018

Clientul nostru este o companie multinațională cu sediul central în Marea Britanie, iar pe plan național sediul central este la Sibiu.

În România, deține 3 hub-uri, fiecare cu o activitate zilnică intensă, zeci de transporturi zilnice sunt descărcate și încărcate astfel încât timpul petrecut al unui palet de marfă în depozit să nu depășească 2 zileVezi mai multe informații despre angajator!

Descrierea postului

Suntem în căutarea unei persoane care să ocupe postul de Manager Operațiuni Logistice în cadrul unei companii cu capital englez cu sediul național în Sibiu.

În calitate de Manager Operațiuni Logistice, vă ocupați de cele 3 depozite, adică va fi nevoie să vă deplasați în orașele Sibiu, București și Bacău, unde sunt ele localizate.

Reședința dumneavoastră poate fi în orice zonă a țării, atâta timp cât sunteți prezent minim 3 zile pe săptămână la sediul din Sibiu, unde este activitatea principală și în funcție de necesitățile care apar vă organizați activitatea pentru a putea vizita și celelalte depozite.

Activitatea companiei presupune un flux rapid de mărfuri, astfel că la fiecare 15 minute sunt încărcate și descărcate câte 4 mașini.

Activitatea dumneavoastră va arăta în felul următor:

  • Coordonați împreună cu team leaderul și cu șefii de schimb echipa de stivuitoriști din depozit;
  • Stabiliți obiectivele, monitorizați și motivați membrii echipei pe care o coordonați;
  • Gestionați fluxul de trafic din cele 3 hub-uri astfel încât să fie respectate termenele de livrare;
  • Raportați diferitele situații care apar spre cei responsabili;
  • Rezolvați problemele și oferiți soluții pentru a îmbunătății activitatea și a pentru a contribui la creșterea performanței afacerii;
  • Comunicați în timp util cu membrii echipei pentru a rezolva diferite situații care apar;
  • Respectați politicile și reglementările EHS & Quality System.

Programul de lucru este de luni până vineri. Trei zile pe săptămână veți fi prezent câteva ore și în timpul schimbului de noapte.

Cerințe

Sunteți o persoană energică? Vă doriți să lucrați într-un mediu care ar putea fi descris prin cuvinte precum: organizare minuțioasă, responsabilitate, activitate intensă, energie și ritm alert?

Spiritul de antreprenor v-a făcut să vă faceți sau să vă gândiți la un PFA/SRL și să schimbați modul în care ați lucrat până în prezent.

Ați activat în companii de curierat, companii de logistică, comerț și  aveți experiență în activități de cross-dock sau de depozitare.

Sunteți o persoană activă, vă place să lucrați în depozit și să interacționați cu oamenii.

Cunoașteți limba engleză la nivel avansat și ați utilizat pachetul Office, în special Excel.

Condiții de muncă și beneficii:

  • compania promovează spiritul antreprenorial al angajaților;
  • performanța este remunerată și apreciată prin bonusuri;
  • spațiu de lucru modern;
  • birouri în orașul Sibiu, ușor accesibil;
  • training-uri și evenimente împreună cu colaboratori și clienți;
  • bonus de performanță;
  • acces la resurse pentru ușurarea muncii.

În cazul în care v-am stârnit interesul, nu vă rămâne decat să apăsați butonul APLICĂ din dreptul acestui anunt și să facem posibilă întâlnirea dumneavoastră cu angajatorul.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.