• Publicat 03 oct. 2018
  • Reactualizat 07 mart. 2019
  • Expiră 31 Mar 2019

Inginer de Calitate în Achiziții

Clientul nostru este o companie germană aflată la a treia generație de management. Punctul de producție din România a fost deschis în anul 2016 și fiind angajat în această companie aveți ocazia de face parte din echipa care dezvoltă afacerea. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Pentru clientul nostru căutăm o persoană cu studii de Inginerie și cu experiență în domeniul calității. În calitate de Inginer veți fi subordonat Directorului de Fabrică și încadrat în Departamentul de Achziții. Veți fi primul angajat al acestui departament. Fabrica este localizată în Cisnădie.

Veți interacționa frecvent cu echipa de Achziții din Germania.

Obiectivul pe plan local este să identificați furnizori din România care pot produce în condiții optime pentru fabrica din Cisnădie diverse componente.

Veți semnaliza neconformitățile și veți realiza auditurile necesare la acești furnizori;

Veți căuta producători pentru componente din aluminiu, plastic, cauciuc, ștanțe, matrițe care fac parte din procesele de fabricație ale Producției. Veți avea activități de prospectare, auditare, analiză a furnizorilor care au capacitate de producție pentru astfel de componente.

Veți verifica echipamentele furnizorilor, capacitatea de producție, planurile de măsuri, certificările, standarde și proceduri de lucru pe care le deține compania.

De asemenea, veți gestiona stocul de echipamente și dispozitive, scule folosite în Producție și Mentenanță.

Pe lângă aceste sarcini veți gestiona comenzi primite din Germania și veți avea sarcini specifice unui disponent.

Cerințe:

Aveți studii tehnice de Inginerie și sunteți familiarizat cu desenele de producție, rapoartele de verificare;

Aveți experiență ca inginer de calitate și aveți contact cu furnizori;

Aveți disponibilitatea de a face deplasări la furnizori;

Cunoașteți limba germană sau engleză la nivel avansat;

Lucrați zilnic în Excel, Word, Outlook.

Beneficii și condiții de muncă:

  • un mediu plăcut de muncă;
  • compania se află la început în România;
  • prime de 1000 lei/an;
  • bonusuri de performanță;
  • asigurare de sănătate privată cu servicii medicale MedLife;
  • tichete de masă de 15 lei/zi lucrată;
  • transport decontat.

În cazul în care v-am stârnit interesul, nu vă rămâne decat să apăsați butonul APLICĂ din dreptul acestui anunt și să facem posibilă întâlnirea dumneavoastră cu angajatorul.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.