• Publicat 04 oct. 2018
  • Reactualizat 02 apr. 2019
  • Expiră 31 May 2019

Programatori/ Software Developeri

Agile Freaks a luat ființă în anul 2009 și de atunci s-a extins ca număr de angajați și, mai ales, ca număr de proiecte pentru clienții din Europa și SUA.

Este o companie de dezvoltare software din Sibiu, în prezent aproximativ 15 developeri  și 3 QA lucrează împreună sau împărțiți pe diferite proiecte.

Câteva din beneficiile pe care le veți avea dacă veți deveni parte din echipă: administratori open-minded, sediu modern, masa de prânz asigurată zilnic, transparență financiară, bugete speciale alocate dezvoltării profesionale – conferințe, cursuri, tabere. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Suntem Agile Freaks, o echipă de programatori și ne bucurăm că prin intermediul acestui anunț putem ajunge la tine, programatorule.

În rândurile ce urmează o să îți povestim puțin din ceea ce suntem, iar pe cei interesați să descopere mai multe, ne dorim să îi întâlnim într-un cadru prietenesc.

Ne-am bucura să cunoaște programatori/ software developeri, să facem schimb de idei și poate ne vom da seama că ideile noastre pot prinde contur mai repede dacă am fi parte a aceleiași echipe.

Începuturile noastre sunt prin anul 2009, când doi programatori cu experiență, idei și chiar și pasiuni asemănătoare s-au cunoscut la cățărare și au început să facă planuri împreună. Planuri care sunt materializate astăzi, în cadrul unei echipe de aproximativ 20 de oameni care lucrează împreună pentru tot felul de proiecte, interne și externe, autohtone sau nu.

Echipa este formată din programatori, în cea mai mare parte, QA, un asistent administrativ și în urma calculelor noastre ar fi loc și pentru tine, dacă descoperim că există o conexiune optimă între noi.

Spiritul general la birou este unul vesel, familiar, generator de idei și creativitate.

Mâncăm în fiecare zi împreună, o dată pe lună avem pizza & sharing time, moment în care fiecare dintre noi poate povesti celorlalți ce idei mai are sau cu ce se ocupă în cele patru ore din săptămână în care avem timp special pentru a lucra la proiecte personale. Am creat o echipă care se bazează pe echitate, nu crede în ierarhii iar toate lucrurile sunt transparente, chiar și cele administrativ – financiare. Și pentru că limita nu este aici, căutăm în permanență oameni care să ni se alăture.

Ceea ce căutăm este un spirit liber, dar întreprinzător cu o minte ascuțită.

Experiența în domeniul programării poate varia, importante sunt obiectivele și determinarea.

Te invităm să cunoști mai bine drumul pe care mergem și să afli dacă ți se potrivește. În orice punct al carierei te-ai afla, la noi vei găsi loc de creștere și dezvoltare. Vei primi sprijin din partea unui mentor, până când vei câștiga independență în proiecte și în lucrurile încredințate ție.

Dacă ți-am stârnit intersul și crezi că ar fi intreseantă o coloaborare, aștepătăm cu interes să sharuim ideile și să crește armonios împreună! Contactează-ne telefonic, prin e-mail sau prin butonul APLICĂ.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.