Electrica
  • Publicat 26 mai 2021
  • Reactualizat 02 iul. 2021
  • Expiră 01 Aug 2021

Junior Tehnician Calitate

Angajatorul pe care îl reprezentăm este o companie germană care produce și comercializează de mai bine de 60 de ani echipamente electrice de siguranță pentru aplicații, utilaje și procese industriale.

Sediul se află în orașul Cisnădie începând cu anul 2016. Sunt 30 de angajați în acest moment iar planul lor este de a crește acest număr în timp.

Descrierea postului

Căutăm un Tehnician Calitate, primul din departamentul de Calitate & Logistică al acestei companii.

Ce vei face concret?

  • vei face măsurători pe baza desenelor tehnice;
  • vei introduce și vei actualiza date în sistemul ERP al companiei;
  • vei folosi EXCEL pentru realizarea/modificarea documentelor;
  • vei asista Directorul de Calitate în activitățile zilnice.

Fiind o companie care se află în continuă dezvoltare, vei avea multe provocări ce au legătură cu implementarea de noi produse în fabrică și dezvoltarea departamentului de Calitate.

Cerințe

  • ești o persoană dinamică, cu spirit de inițiativă;
  • ai experiență aproximativ 6 luni în domeniu;
  • știi să folosești dispozitive de măsurare precum: șubler, micrometru, coloană înălțime, calibre etc.
  • este disponibil să te implici în activități care au legătură cu domeniul logistică.

Beneficii și condiții de muncă

  • se lucrează într-un singur schimb;
  • program fix 06:45 – 15:00;
  • asigurare de sănătate privată cu servicii medicale MedLife;
  • tichete de masă de 20 lei/zi lucrată;
  • al 13-lea salariu în 3 tranșe;
  • 21 zile de concediu;
  • transport decontat.

Îți stau la dispoziție cu mare drag în cazul în care consideri că te potrivești pentru acest rol!