Electrica
  • Publicat 27 Noi 2018
  • Reactualizat 28 Noi 2018
  • Expiră 31 Dec 2018

Tehnician Calitate

Despre angajator

Clientul nostru este o companie germană aflată la a treia generație de management. Punctul de producție din România a fost deschis în anul 2016 și fiind angajat în această companie aveți ocazia de face parte din echipa care dezvoltă afacereaVezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Căutăm un Tehnician Calitate, primul din departamentul de Calitate al unei fabrici, parte a unei companii multinaționale de origine germană.

În cadrul departamentului de Calitate veți fi prima persoană angajată pe acest post. Vă veți ocupa de laboratorul de Calitate în care veți lucra cu dispozitive precum: șubler, micrometru, coloană înălțime, calibre etc.

Veți face măsurători pe baza desenelor tehnice.

Veți lucra în sistemul ERP al companiei.

Vă veți folosi de Microsoft Excel pentru modificarea de fișiere.

Veți asista Directorul de Calitate în activitățile sale de zi cu zi.

Fiind o companie care se află în creștere veți avea multe provocări împreună cu implementarea de noi produse în fabrică și dezvoltarea departamentului de Calitate.

Cerințe

Sunteți o persoană dinamică, cu spirit de inițiativă și experiență în controlul calității;

Aveți experiență în domeniul electromecanicii;

Lucrați ca tehnician / analist calitate și doriți să aveți un job dinamic în care să faceți mai mult;

Sunteți disponibil să ajutați colegii de pe alte departamente, cel de Logistică în mod special;

Vă place job-ul dumneavoastră și v-ar ajuta să lucrați într-un singur schimb.

Beneficii și condiții de muncă:

  • un mediu plăcut de muncă;
  • lucrați într-un singur schimb;
  • compania se află la început în România;
  • program fix 06:45 – 15:00;
  • prime de 1000 lei/an;
  • bonusuri de performanță;
  • asigurare de sănătate privată cu servicii medicale MedLife;
  • tichete de masă de 15 lei/zi lucrată;
  • transport decontat.

Recruiter

În 2015 am absolvit Facultatea de Pedagogie pentru Învățământul Preșcolar și Primar la Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu iar din iunie 2016 sunt Junior Recruiter. OAMENII sunt esența activității mele zilnice. Scopul meu este să pot face posibilă întâlnirea oamenilor meniți să lucreze împreună!