• Publicat 06 feb. 2019
  • Reactualizat 20 feb. 2019
  • Expiră 28 Feb 2019

Șef de echipă depozit

Clientul nostru este o companie multinațională cu sediul central în Marea Britanie. În calitatea sa de lider, în Europa reprezintă formula de succes pentru transportul mărfurilor paletizate. În România dețin 3 hub-uri și în jur de 30 de parteneri. Alături de ei poți contribui la eficientizarea transporturilor și eficientizarea costurilor prin sistemul Cross-dockingVizualizați mai multe detalii despre angajator!

Descrierea postului

Căutăm un Șef de echipă pentru activitatea dinamică din depozit.

Compania deține un sistem unic în România de manipulare rapidă a mărfurilor.

Pe scurt, 15 stivuitoriști încarcă și descarcă 50 de tiruri pe noapte iar dumneavoastră veți fi responsabil ca lucrurile să funcționeze.

În detaliu, veți:

Coordona echipa din subordine – maxim 15 subordonați direcți (evaluare performanță, evidență concedii, echipamente, program, instructajele periodice de PM și PSI, propuneri de promovare/sancționare, după caz);
Superviza activitatea operațională din depozit;
Respecta Matricea de sosiri/plecări camioane din Hub;
Întocmi rapoarte (eventuale problemele întâmpinate, procese verbale de discrepanță pentru mărfurile deteriorate, productivitate acuratețe și daune etc);
• Superviza procedura retur documente.

Cerințe

• aveți experiență de minim 2 ani în coordonare de echipe depozit;
• aveți experiență în redactarea de rapoarte specifice;
vă place să planificați, organizați activități & procese din depozit și lucrul cu oamenii;
• este importantă pentru dumneavoastra etica în muncă, dedicarea și atenția la detalii;
• aveți un nivel mediu de limba Engleză;
• în mod ideal, ne dorim să fi absolvit un curs de stivuitorist.

Beneficii și condiții de muncă

  • mediu de lucru plăcut;
  • formări inițiale și continue, în funcție de nevoile dumneavoastră de dezvoltare;
  • bonuri de masă în valoare de 15 lei;
  • bonus anual de fidelitate de până la 6000 lei net la final de an;
  • asigurare medicală;
  • decontarea transportului (sumă fixă /lună)
  • program L-V cu 2 săptămâni de noapte, 1 săptămână de zi si o săptămână în care se lucreaza doar dimineața timp de 4 ore.

Vă regăsiți în descrierea acestui job? Vă invit să apăsați butonul APLICĂ iar noi putem face posibilă întâlnirea dumneavoastră cu angajatorul.