• Publicat 09 mai 2019
  • Reactualizat 24 nov. 2020
  • Expiră 11 Jan 2021

System Administrator

Angajatorul pe care îl reprezentăm este o companie europeană, lider pe piața sistemelor de ERP, Contabilitate, Gestiune Stocuri. Peste 1000 de programatori din 9 țări europene printre care și România, ajută la automatizarea și dezvoltarea proceselor pentru aceste produse proprii. În Sibiu este echipa cea mai mare care asigură Securitatea Datelor și Sistemelor pentru produsele companiei și ale clienților.

Descrierea postului

Pentru clientul nostru care își continuă dezvoltarea în Sibiu și după 20 de ani, recrutăm: Windows System Administrator și Linux System Administrator.

Integrați pachete de lansare de la ingineri în mediile de pre-producție și de producție;

Instalați, configurați, testați și patchuiți sistemele de operare și middleware, inclusiv pachetele de securitate;

Mențineți și dezvoltați un mediu de producție care să ajute sistemul să devină din ce în ce mai sustenabil;

Monitorizați performanța serviciilor  furnizate clienților;

Participați la suportul 24/7/365 pentru problemele de producție și upgrade-uri  la instalațiile de pre-producție la diferite nivele;

Contribuiți la rezolvarea tichtelor și a problemelor complexe;

Monitorizați network services în public clouds;

Actualizați echipamentele de rețea și  lansați software-ul nou;

Instalați și întrețineți echipamente de rețea în centrele de date ale companiei.

Cerințe

Sunteți absolvent/ă al/a unei universități cu profil IT;

Folosiți limba engleză în mod constant în activitatea dumneavoastră;

Sunteți atras de problemele complexe și aveți mintea antrenată în vederea rezolvării lor.

  • Constituie un avantaj  pentru jobul de Windows System Administrator experiența cu Windows Server OS, SQL, PowerShell, Perl, Python, Ruby Scripting;  PaaS, IaaS sau public clouds (AWS, Azure, ..), înțelegerea și utilizarea instrumentelor IT cum ar fi SCOM, SCCM, Octopus Deploy, PowerShell Desired State Configuration (DSC).

  • Pentru poziția de Linux System Administrator constituie un avantaj experiența cu Bash, PHP, Perl, Python, Scripting, VMWare, Xen, KVM, Ansible,Chef,Puppet Automation tools, Postfix, Dovecot, Apache, Nginx, PowerDNS, MySQL, PostgreSQL, LDAP, DNSSEC, SELinux.

Avem mai multe posturi deschise în echipa de SECURITATE din Sibiu unde veți avea parte de următoarele beneficii și facilități:

  • spațiu de lucru modern aproape de centrul orașului cu toate dotările de care aveți nevoie;
  • perspective reale de dezvoltare în roluri de Business Analyst sau Consultant;
  • acces la o comunitate activă de Research & Development formată din peste 1000 de programatori;
  • acces la instrumente de lucru moderne de colaborare și organizare;
  • salariu atractiv și pachet de beneficii ce include: al 13-lea salariu, pensie privată pilonul III, asigurare medicală la Allianz, tichete de masă în valoare maximă, 4 zile pe lună ce pot fi lucrate de acasă;
  • facilități de relaxare și socializare într-un spațiu de lucru modern.

Dacă pentru tine este timpul pentru ceva nou, te potrivești cu descrierea de mai sus și ți-ar plăcea să lucrezi într-o companie modernă și orientată spre oameni, să folosești tehnologii avansate în dezvoltarea de produse software, apasă butonul APLICĂ.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.