customer service specialist job sibiu clienti call
  • Publicat 10 iun. 2019
  • Reactualizat 25 iun. 2019
  • Expiră 08 Jul 2019

Asistent Comercial și Logistică

Clientul nostru este o companie românească ce reprezintă și comercializează pe piața din România soluții tehnice de calitate pentru fabrici (senzori de vibrație, lichide de răcire, scule, sisteme de lubrifiere, senzori de nivel). Compania este condusă de un antreprenor ce își alege cu grijă furnizori si cu ajutorul lor face o afacere prosperă în România. A pus accent pe echipă și a optat pentru stabilitate in cadrul acesteia. Compania are sediul în Sibiu. Mai multe detalii.

Descrierea postului

Căutăm o persoană care să ocupe poziția de Asistent Comercial și Logistică. Puteți fi dumneavoastră persoana potrivită dacă vă doriți să vă dezvoltați într-o companei românească aflată la început de drum,  care  oferă soluții tehnice de calitate pentru fabrici. Pentru unele din aceste soluții sunt unic distribuitor în România. Cum ar fi să faceți parte din echipa de debut al unei companii care acum intră pe piață?

Care ar fi responsabilitățile dumneavoastră?

Discutați cu reprezentanții de vânzări de pe teren;

Preluați comenzi de la clienți;

Urmăriți stadiul de livrare al unei comenzi;

Informați clienții asupra detaliilor de livrare ale produselor comandate;

Înregistrați și rezolvați reclamațiile clienților;

Verificați stocul și discrepanțele între ceea ce a fost comandat si ce a fost livrat;

Verificați istoricul clienților;

Vă organizați și mențineți fluxul de informații prin intermediul Microsoft Office, SAGA;

Verificați de pe site-uri de licitații solicitările noi, caietele de sarcini;

Întocmiți dosarul de participare la licitații.

Cerințe:

  • Aveți studii superioare;
  • Vă place să interacționați cu clienți și să rezolvați probleme;
  • Vorbiți limba engleză la nivel cel puțin mediu;
  • Experiența pe o poziție similară poate constitui un avantaj;
  • Sunteți o persoană organizată, atentă, sociabilă.

Condiții de muncă și beneficii:

  • tichete de masă în valoare de 15 lei;
  • prime de sărbători;
  • bonus de concediu;
  • bonus anual în funcție de performanță;
  • birou în oraș aproape de centru.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.