inginer vanzari
  • Publicat 16 iul. 2019
  • Reactualizat 21 aug. 2019
  • Expiră 31 Jul 2019

Reprezentant Tehnic Vânzări Industriale

Angajatorul pe care îl reprezentăm este o companie nou înființată care reprezintă în exclusivitate mărci de senzori pentru aplicații de automatizări industriale.

Descrierea postului

Partenerul nostru caută să își dezvolte echipa de Vânzări. Faceți parte din echipa lor și interacționați cu integratori și companii producătoare cărora le propuneți aplicații industriale.

Căutați clienți noi, îi contactați și identificați persoane decidente în procesul de achiziție;

Susțineți prezentări tehnice;

Negociați oferta, termenii și condițiile contractelor;

Realizați rapoarte săptămânale și planuri de contacte și vizite.

Cerințe:

  • sunteți pasionat de tehnologie și automatizare în mediul industrial;
  • vorbiți limba engleză la nivel cel puțin mediu;
  • aveți cel puțin 2 ani de experiență în Vânzări aplicații industriale;
  • vă place să descoperiți provocările tehnice pe care le au inginerii și tehnicienii din Mentenanță;
  • vă place să lucrați independent, să dezvoltați relații foarte bune cu colegii și clienții pe care îi întâlniți.

Beneficii și condiții de muncă:

  • aveți un salariu fix;
  • primiți comision din Cifra de Afaceri a zonei pe care o acoperiți între 2% și 4%;
  • participați la training-uri în Străinătate organizate de Producători și în România organizate de Consultanții Tehnici;
  • primiți mașină de serviciu full-time;
  • aveți doar 2 rapoarte de pregătit pe săptămână.