• Publicat 23 iul. 2019
  • Reactualizat 23 iul. 2019
  • Expiră 02 Sep 2019

Stivuitorist

Clientul nostru aparține unui grup german cu o istorie veche în Europa de aproape 100 de ani. Grupul activează drept o companie ce produce metale și materiale plastice pentru autoturisme, autoutilitare, utilaje agricole și alte vehicule destinate transportului.

Filiala din Sibiu a fost deschisă în anul 2002 și face parte din divizia de utilaje agricole destinate transportului de mărfuri.

În Sibiu se produc cabine de conducere complete, pentru utilaje de construcţii și motostivuitoare, cum sunt tractoarele, excavatoarele, mașinile agricole, stivuitoarele etc., dar și piese de sistem și componente pentru industria acestor vehicule.

Descrierea postului

Activitatea ta în cadrul acestei poziții se focusează pe Recepție, Manipulare, Livrare. Ceea ce îți va simplifica munca este sistemul propriu de scanare interconectată pe care l-au implementat în departament.

Stivuitoarele sunt electrice, unul singur fiind pe gaz și sunt inchise, oferind confort pe timp de iarnă.

Produsele pe care le vei manipula sunt: sticlă, aluminiu și diverse componente.

Cerințe

Ești o persoană care caută stabilitate și are dorința de a face lucrurile bine, fără să fie împins de la spate;

Ai Autorizație de Stivuitorist valabilă;

Ești motivat să te dezvolți într-o echipă care pune accentul pe „NOI” și nu pe „EU”.

Beneficii și condiții de muncă

  • tichete de masă în valoare de 15 lei;
  • program în două schimburi L-V;
  • locație mai aproape de oraș decât alte companii cu specific industrial;

Aplică în dreptul acestui post și hai să ne cunoaștem!

În cadrul unei discuții îți voi prezenta informații mai detaliate despre acest post și despre compania angajatoare.