• Publicat 08 oct. 2019
  • Reactualizat 07 apr. 2022
  • Expiră 31 Dec 2022

Medic Neurolog (Specialist sau Rezident)

Clientul nostru este un Spital cu cea mai mare unitate neurologică din Nord-Vestul Germaniei. Se regăsesc aici 375 de paturi dintre care 60 apartin secției de neurologie. În cadrul acestuia sunt îngrijite persoane cu boli ale sistemului nervos și ale musculaturii.

Locația acestui spital este Bremen – Oldenburg, landul Saxonia Inferioară.

În întreaga unitate spitalicească se regăsesc departamentele de:

  • anestezie
  • ginecologie
  • medicină internă
  • cardiologie
  • radiologie
  • urologie

Descrierea postului

În acest spital este disponibil un post de Medic Neurolog Specialist sau Rezident care să activeze în departamentul de recuperare neurologică.

În ceea ce privește gărzile, acestea vor fi pe întreaga unitate spitalicească, însemnând că veți fi responsabil/ă și de zona acut.

 Cerințele postului

Sunteți medicul potrivit pentru acest post, dacă sunteți medic specialist/rezident neurolog, aveți obiectivul de a profesa în Germania pe o perioadă mai lungă (cel puțin 2 ani) și vorbiți limba germană la nivel mediu spre avansat.

Dacă a treia cerință nu este încă îndeplinită, dar vă aflați în proces de obținere a unui certificat lingvistic B2, vă invit să discutăm. Butonul APLICĂ din dreptul acestui post confirmă interesul dumneavoastră pentru discuții mai ample. Vă invit să îl apăsați.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suportarea de către noi a cheltuielilor de transport, cazare, în situația interviurilor.