• Publicat 29 nov. 2017
  • Reactualizat 07 apr. 2022
  • Expiră 31 Dec 2022

Medic specialist obstetrică - ginecologie

Clinica se găsește în landul Baden Wurttemberg, landul din sud-vestul Germaniei.
Este al treilea land al Germaniei, ca mărime și număr de locuitori, cu capitala la Stuttgart, care este și cel mai mare oraș din acest land.

Orașul în care se află clinica are peste 22000 de locuitori. Orașe mari apropiate sunt: Stuttgart (o oră distanță), Würzburg (puțin peste o oră), Heilbronn (o jumătate de oră).

Clinica este împărțită în 5 departamente, cu un total de 157 de paturi.

Descrierea postului

Secția de Obstetrică dispune de săli de nașteri, amenajate confortabil și prietenos pentru viitoarele mame; camere pentru întreaga familie, pentru ca și tatăl să fie alături de mamă și nou născut în perioada spitalizării; saloane speciale pentru vizite.

În această secție se nasc aproximativ 1000 de copii/an.

Serviciile oferite sunt pre natale si post natale.

Secția de Ginecologie oferă toată paleta de servicii pentru diagnostic, tratament, îngrijiri medicale, intervenții chirurgicale din sfera ginecologiei. Se preferă metodele minim invazive.

Au și o colaborare cu un Centru de Sân dintr-o clinică mare din apropiere , din orașul Heilbronn.

Intervenții ginecologice:

  • extirpare uter – preferabil, laparoscopic sau vaginal;
  • intervenții asupra ovarelor sau tubului falopian – prin reflecție abdonimala (preferabil);
  • sterilizare;
  • diagnostic și examinări terapeutice radiografice – histeroscopie;
  • terapii ale bolilor maligne ale uterului;
  • intervenții chirurgicale pentru eliminarea leziunilor uterine și vaginale;
  • proceduri chirurgicale în incontinență

Cerințele postului:

Sunteți medicul potrivit pentru acest post, dacă sunteți medic specialist O-G, aveți obiectivul de a profesa în Germania pe o perioadă mai lungă (cel puțin 2 ani) și vorbiți limba germană la nivel mediu spre avansat.

Dacă a treia cerință nu este încă îndeplinită, dar vă aflați în proces de obținere a unui certificat lingvistic B2, vă invit să discutăm. Butonul APLICĂ din dreptul acestui post confirmă interesul dumneavoastră pentru discuții mai ample. Vă invit să îl apăsați.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suportarea de către noi a cheltuielilor de transport, cazare, în situația interviurilor.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.