• Publicat 13 dec. 2019
  • Reactualizat 19 mai 2020
  • Expiră 29 Jun 2020

Inginer Coordonator Producție Tâmplărie PVC

Angajatorul pe care îl reprezentăm este un grup de firme ce aparțin unei afaceri de familie aflată la a doua generație. Compania este românească și deține producție și rețea de distribuție pentru mai multe branduri de articole pentru amenajări interioare. Pentru fabrica de ferestre și uși din termopan care face parte din acest grup, căutăm o persoană care să coordoneze activitatea de Producție.

Descrierea postului

Ne dorim să cunoaște un Inginer, dar nu este o condiție, cu experiență în coordonarea producției de ferestre și uși din PVC. În cadrul acestui departament au fost achiziționate utilaje CNC moderne și de asemenea, a fost integrat sistemul de ERP Winarhi, specific domeniului de tâmplărie PVC.

Activitatea se desfășoară în orașul Mediaș.

Responsabilități

  • veți planifica și organiza procesul de producție în concordanță cu obiectivele specifice și indicatorii de performanta agreați;
  • veți coordona procesul de producție și veți asigura resursele necesare realizării acestuia;
  • veți monitoriza procesul tehnologic și veți interveni cu acțiuni corective pentru respectarea parametrilor de producție;
  • veți identifica și implementa solutii pentru eficientizarea operațiilor aferente fluxului de fabricație și cresterea productivității;

Cerințe

  • experiență de minim 5 ani în organizarea și coordonarea activităților de producție tâmplărie PVC;
  • cunoștințe și experiență despre CNC (de preferat ELUMATEC);
  • cunoștințe solide despre  sistemele Winarhi și Eagle;
  • experiență în organizarea și coordonarea unei echipe de 20-50 angajați, în schimburi;
  • studii superioare tehnice prezintă un avantaj dar nu este o condiție obligatorie, foarte importantă fiind experiența;
  • foarte bune abilități de comunicare și motivare a echipelor din subordine.

Beneficii și condiții de muncă

  • mașină de serviciu Dacia Duster;
  • bonus lunar în funcție de realizări;
  • tichete de masă;
  • decontarea a 50% din valoarea sejurului de concediu;
  • pachet de relocare dacă nu sunteți din Mediaș sau apropiere;
  • decontarea cheltuielilor pentru participarea la târgurile de profil din Europa.