Job Inside Sales Engineer Sibiu
  • Publicat 31 ian. 2020
  • Reactualizat 16 iul. 2020
  • Expiră 31 Aug 2020

Reprezentant Vânzări B2B produse stomatologice

Din dorința de a fi alături de profesioniștii din domeniul medicinei dentare, în anul 2017 a apărut în București o afacere de familie. Datorită produselor pe care le comercializează și a pasiunii pentru munca pe care o fac, afacerea s-a dezvoltat, iar acum au nevoie de tine în echipa lor.  Află mai multe despre companie.

Descrierea postului

Echipa este formată din cei doi soți, un Operations Manager și un contabil iar acum își doresc să angajeze doi reprezentanți dе vânzări care să se ocupe dе București. Vor avea fiecare câte 3 sectoare (1,5,6 și 2,3,4) de care se vor ocupa. Cu siguranță sunt mulți stomatologi în București care își doresc ca munca lor din cabinet să devină mai sigură, iar rezultatele procedurilor medicale mai predictibile, așa că ei au nevoie dе produsele pe care tu le ai in portofoliu.

O singură persoana care s-a ocupat de vânzări în anul 2019, a  reusit să facă de unul singur vânzări anuale de peste 300.000 de euro. Tu de ce nu ai putea? Cum e când te gândești la un comision de 5% din aceste vânzări? Partea de comision poate varia în funcție de produsul vândut, așa că ai putea ajunge și la un comision de 7%. Fă un simplu calcul și gândește-te că aceste comisioane sunt cele mai mari pe care firmele din domeniul acesta le oferă. Comisionul te va ajuta să îți crești salariul fix, dar totul depinde de cât de mult o să muncești.

Există aproximativ 675 de clienți activi ai companiei în România, în București fiind aproximativ 277. Există un portofoliu cu aproximativ 1000 de clienți, de care te vei ocupa pentru a-i transforma în clienți activi și a aduce și alți clienți. Pentru a gestiona baza de clienți se folosește Excel. Produsele pot fi comandate de clienți și de pe site-ul lor, iar acest site te va ajuta foarte mult în realizarea activităților zilnice.

Experiența ta anterioară în domeniu este oblgatorie.

Cum arată o zi de lucru?

Vei lucra de luni până vineri de la ora 09:00 la ora 18:00, cu o oră pauză de prânz.

Dimineața te vei ocupa de portofoliul de clienți și vei stabili telefonic întâlniri cu câți mai multi stomatologi/asistenți medicali ai stomatologilor sau cei din departamentul de achiziții. Ziua ta va continua cu cât mai multe vizite la cabinete care să se concretizeze cu comenzi plasate.

Câte întâlniri crezi că ai putea avea zilnic? Crezi că ai putea să ajungi omul care face vânzări acum și care reușește să aiba 8-10 întâlniri în timpul programului, din care minim 4 s-au încheiat cu plasare de comenzi? Calitatea produselor și aptitudinile tale de vânzări te pot face să ai vânzări  și de 20.000 de euro pe lunăNu uita de comisionul de 5%! Este nevoie să cunoști limba engleză la nivel mediu-avansat pentru că ocazional se organizează traininguri la furnziori, iar acestea vor fi în străinătate. De asemenea, periodic se merge la expoziții, conferințe, târguri dedicate stomatologiei.

Ziua ta se va încheia cu raportul zilinc.

Beneficii și condiții de muncă:

  • Prime de Crăciun și Paște;
  • Comision de 5% din vânzări care poate ajunge la 7%;
  • 21 de zile de concediu;
  •  Mașină Golf 5;
  • Produse demo;
  • Cataloage – brosuri;
  • Telefon de serviciu;
  • Calculator/laptop.

Dacă această oportunitate crezi că este potrivită pentru tine, te invit să apeși butonul APLICĂ. Aștept să discutăm și să facem pași spre jobul care îți poate crește venitul lunar în funcție de interesul acordat sarcinilor zilnice!

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.