• Publicat 07 mai 2020
  • Reactualizat 18 iun. 2020
  • Expiră 31 Jul 2020

DevOps SaaS solutions in Datacenters or Public Clouds

Angajatorul pe care îl reprezentăm este o companie europeană, lider pe piața sistemelor de ERP, Contabilitate, Gestiune Stocuri. Peste 1000 de programatori din 9 țări europene printre care și România, ajută la automatizarea și dezvoltarea proceselor pentru aceste produse proprii. În Sibiu este echipa cea mai mare care asigură Securitatea Datelor și Sistemelor pentru produsele companiei și ale clienților.

Descrierea postului

Căutăm DevOps priceput care are experiență în administrarea sistemelor. Vă veți ocupa de soluții SaaS care sunt găzduite în DataCentere și Public Clouds. Vei lucra cu o suită de tehnologii formată din: Linux OS, MariaDB, MongoDB, Icinga, Redis, RabbitMQ, Docker, Chef.

Clientul pe care îl reprezentăm furnizează soluții informatice pentru organizații din sistemul privat și public din Nordul Europei și are în Sibiu o echipă solidă cu competențe de Administarea Sistemelor, Securitate și Stocare Cloud în DataCentere și Public Clouds.

Vei fi responsabil de menținerea și îmbunătățirea infrastructurii existente;

Vei ajuta în implementarea containerelor Docker în infrastructura existentă;

Vei oferi suport echipelor de Development;

Vei aduce îmbunătățiri cu privire la scalabilitatea infrastructurii;

Vei ajuta echipele operaționale prin analize care vor preveni sau îndepărta problemele care apar;

Vei veni cu idei pentru îmbunătățirea arhitecturii pentru infrastructura folosită.

Cerințe:

Clientul nostru are nevoie de tine în echipa sa pentru că:

  • vorbești limba engleză;
  • ai experiență într-un job similar;
  • ai educație universitară în domeniul IT;
  • ai cunoștințe și competențe temeinice în Linux;
  • ai experiență în programare folosind Chef.

Beneficii și condiții de muncă:

  • spațiu de lucru modern aproape de centrul orașului cu toate dotările de care aveți nevoie;
  • perspective reale de dezvoltare în roluri de Business Analyst sau Consultant;
  • acces la o comunitate activă de Research & Development formată din peste 1000 de programatori;
  • acces la instrumente de lucru moderne de colaborare și organizare;
  • salariu atractiv și pachet de beneficii care include: al 13-lea salariu, pensie privată pilonul III, asigurare medicală la Allianz, tichete de masă în valoare maximă, 4 zile pe lună ce pot fi lucrate de acasă;
  • facilități de relaxare și socializare într-un spațiu de lucru modern.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.