• Publicat 22 mai 2020
  • Reactualizat 07 apr. 2022
  • Expiră 31 Dec 2022

Medic Specialist - Medicină Internă

Partenerul nostru este o clinică de recuperare în care veți găsi un climat prietenos și un mod plăcut de abordare a activității.

Pacienții îngrijiți în această clinică au afecțiuni tumorale urologice, nefrologice, ginecologice și interne. De asemenea, sunt îngrijiți și pacienții care au avut intervenții ortopedice, după accidente sau din cauza bolilor reumatice.

Ne dorim să recomandăm acestei clinici un Medic Specialist Medicină Internă.

Descrierea postului

În această clinică beneficiați de un stil de viață liniștit într-o locație cu mult sharm. Este localizată într-o stațiune la 40 km distanță de Plauen.

Clinica vă pune la dispoziție un mediu de lucru plăcut unde veți putea să cooperați în echipe interdisciplinare. De asemenea, veți lua parte la activități extraprofesionale în care veți putea să cunoașteți mai bine colegii, legând astfel relații frumoase de prietenie.

Veți beneficia de instruiri profesionale interne dar și de sprijin în acomodarea dumneavoastră în clinică și în localitate.

În funcție de calificarea dumneavoastră, în timp veți putea atinge o poziție de management.

Ne dorim să cunoaștem un medic care deține deja Approbationul german, însă aceasta nu este o condiție obligatorie dacă aveți cunoștințe avansate de limba germană.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru personalul medical calificat care dorește să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suportarea de către noi a cheltuielilor de transport, cazare, în situația interviurilor.

Acționați butonul APLICĂ din dreptul acestui anunț, în cazul în care vedeți o bună oportunitate în acest job!