• Publicat 30 iun. 2020
  • Reactualizat 02 iul. 2020
  • Expiră 31 Jul 2020

Front-End Developer in a Multiple Products Company

Angajatorul pe care îl reprezentăm este o companie europeană, lider pe piața sistemelor de ERP, Contabilitate, Gestiune Stocuri. Peste 1000 de programatori din 9 țări europene printre care și România, ajută la automatizarea și dezvoltarea proceselor pentru aceste produse proprii. În Sibiu este echipa cea mai mare care asigură Securitatea Datelor și Sistemelor pentru produsele companiei și ale clienților.

Descrierea postului

Căutăm un Front-End Developer care va lucra în echipa unei corporații care deține mai multe produse software PaaS și SaaS. În cadrul echipei de Process Automation care se ocupă de unelte și librării utilizate de data scientists și business process analysts e nevoie de un software developer disciplinat căruia să-i placă să lucreze cu Clean Code, Clean Architecture, Solid principles și Test Driven Development.

Cerințe:

  • ai absolvit o facultate din domeniul IT;
  • vorbești limba engleză la nivel avansat;
  • ai lucrat cu Angular 6, RxJS , TypeScript, HTML5 , CSS3, Node.js;
  • îți place să lucrezi organizat folosind OOP, Design Patterns, Clean Code, SOLID Principles, Test Driven Development;
  • folosești Source Control Systems;
  • ideal, ești familiarizat cu arhtecturi care folosesc Cloud Computing (AWS sau Azure), Microservicii, Baze de date, Machine Learning și Phyton;
  • îți place să lucrezi în echipă.

Ce vei avea de făcut:

Pe scurt, vei fi responsabil de construcția  interfeței pentru accesarea unui număr mare de servicii existente.

Vei lucra cu diverși back-end developeri din alte echipe și utilizatori finali și împreună cu ei vei defini, construi și implementa vizual cerințe care să satisfacă standarde înalte de calitate și funcționalitate.

Vei dezvolta aplicații web;

Vei menține legătura cu specialiști UX disponibili să ajute în proiect;

Vei lucra într-un mediu Agile alături de mai multe echipe.

Aici vei avea parte de următoarele beneficii și facilități:

  • salariu atractiv și pachet de beneficii ce include: al 13-lea salariu, pensie privată pilonul III, asigurare medicală la Allianz, tichete de masă în valoare maximă, 4 zile pe lună ce pot fi lucrate de acasă;
  • spațiu de lucru modern aproape de centrul orașului cu toate dotările de care aveți nevoie;
  • perspective reale de dezvoltare în roluri de Business Analyst sau Consultant;
  • acces la o comunitate activă de Research & Development formată din peste 1000 de programatori;
  • acces la instrumente de lucru moderne de colaborare și organizare;
  • facilități de relaxare și socializare într-un spațiu de lucru modern.

Dacă pentru tine este timpul pentru ceva nou, te potrivești cu descrierea de mai sus și ți-ar plăcea să lucrezi într-o companie modernă, orientată spre oameni, unde să folosești tehnologii avansate în dezvoltarea de produse software, apasă butonul APLICĂ.