• Publicat 13 iul. 2020
  • Reactualizat 18 aug. 2020
  • Expiră 31 Aug 2020

Front End Developer Video Streaming Platform

Angajatorul despre care ești curios există de 9 ani în Sibiu și are ca fondatori principali doi programatori locali care au avut un vis diferit pentru această profesie pe care o îndrăgesc, PROGRAMARE / SOFTWARE DEVELOPMENT.

Au creat o companie diferită și care credem că o să-ți placă dacă și tu iubești profesia de programator mai mult decât iubesc șefii tăi rezultatele financiare ale muncii tale.

Aici nu ai șefi și totuși împreună această echipă face anual proiecte de aproape 800.000 de euro și se află în creștere permanentă. Aici vei găsi administratori open-minded, transparență financiară, un mediu de lucru ”ca acasă”, încurajare pentru a-ți dezvolta creativitatea și pentru a da viață ideilor și proiectelor tale.

Echipa este implicată în proiecte diverse, care țin de dezvoltare produse software, pentru clienți din diferite țări. Unele proiecte sunt rezultatul obiectivelor și intereselor unora dintre membrii ei.

Te invit să afli mai multe despre Angajator, accesând această legătură.

Descrierea postului

Căutăm un Front End Developer experimentat și talentat abil în utilizarea HTML, CSS, JavaScript, React care va optimiza pagini ce fac parte dintr-o platformă de video streaming ce rulează pe device-uri precum: Roku, Smart TVs, Ios Devices, Android devices.

Cerințe:

  • ești specialist cu experiență în front end development;
  • lucrezi cu HTML5 și CSS (Styled Components), JavaScript (ES6);
  • folosești limba engleză în comunicarea de zi cu zi;
  • lucrezi după metodologia Agile: sprints, scrum, Kanban
  • ți-ar plăcea să lucrezi mai mult cu Typescript, RxJS (Observables) & Gatsby, Drupal;
  • ești familiarizat cu scipturi pentru loops și if statements în limbaje precum: Python, Ruby, PHP;
  • ești om de echipă și îți place să lucreze la un produs bine pentru a îi ușura mentenanța pe toată durata sa de viață.

Cam așa va fi job-ul tău:

Vei face arhitectură și implementare pentru pagini HTML care sunt vizualizate de clienți / utlizatori sau în crearea conținutului. Vei planifica și prioritiza munca ta în sprinturi;

Vei produce pagini html cu css și JavaScript care să fie optimizate pentru mai multe device-uri. Vei lucra cu frameworks precum: React, Redux și Webpack.

Vei fi atent la porțiuni de cod ce pot fi reutilizate. Vei colabora cu echipa de Design și de Produs la specificatiile de proiect.

Beneficii și condiții de muncă excelente:

  • 1000$ alocați dezvoltării profesionale: conferințe, cursuri, tabere;
  • creștere anuală a salariului cu 10%;
  • profit sharing la sfârșitul anului;
  • bonus de concediu;
  • program flexibil, tot ce contează este realizarea sarcinilor;
  • posibilitate de a lucra de acasă la nevoie;
  • masa de prânz asigurată zilnic de unul dintre restaurantele care merită încercate în Sibiu;
  • salariul calculat după o formulă pe baza cunosțințelor pe care le ai și a nivelului la care te situezi;
  • bilete la conferințe și acoperirea cheltuielilor de călătorie (GoTo, Devoxx, WebSummit, CraftConf);
  • STARTUP FUND: după cel puțin 3 ani în echipă, poți aplica pentru un fond special pentru startups, pentru a dezvolta propriile idei – vei avea propria companie;
  • 10% din timpul petrecut la muncă îl aloci unui proiect personal, care poate deveni proiectul întregii echipe sau al unei părți din echipă;
  • device-uri de ultimă generație pentru testare;
  • o zi din luna dedicată relaxării împreună cu colegii  la birou și împărtășirea experiențelor valoaroase trăite în luna care a trecut;
  • acces la minibar.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.