Finance Business Partner
  • Publicat 03 iun. 2021
  • Reactualizat 10 aug. 2021
  • Expiră 16 Aug 2021

Angajatorul este o companie cu capital german, lider în domeniul produselor chimice industriale. Aceasta este prezentă pe mai multe continente, în peste 30 de țări. Produsele companiei sunt prezente în țara noastră de peste 10 ani, iar din Iunie 2017 au deschis o filială în România, la Sibiu. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Căutăm, pentru o companie multinațională din Sibiu, o persoană cu experiență care să ocupe postul de Finance Business Partner.

Echipa actuală este formată din profesioniști din domeniul administrativ, al vânzărilor, logisticii și suport clienți. Este dinamică, bine organizată și își desfășoară activitatea într-un mediu plăcut.

Pentru completarea acestei echipe căutăm o persoană descurcăreață, proactivă, cu abilități puternice de analiză și rezolvare a problemelor.

În calitate de Finance Business Partner vă veți ocupa de partea de controlling financiar, împreună cu seviciul extern de controlling. Veți colabora și veți raporta anumite situații spre Șeful Departamentului Financiar – Contabil și spre cel al Departamentului de Controlling, ambii aflându-se în Austria.

Veți fi persoana care este responsabilă de tot ceea ce presupune aspectul financiar-contabil al filialei din Sibiu.

Activitatea va arăta în felul următor:

  • cooperați cu centrul de  Shared Service în ceea ce privește raportarea internă lunară și trimestrială;
  • coordonați auditurile financiare;
  • planificați/ gestionați fluxul de numerar;
  • realizați bugetul anual și planurile strategice împreună cu echipa din Austria;
  • furnizați și asigurați informațiile necesare pentru partea de Payroll;
  • asistați și sprijiniți managerului regional de resurse umane în ceea ce privește angajații din România;
  • gestionați documentele financiare;
  • interacționați cu autorități sau cu furnizorii companiei;
  • înregistrați și preluați  date financiare din SAP și Excell;
  • colaborați strâns cu celelalte departamente ale societății.

Vă invităm să faceți parte dintr-o companie de renume mondial, cu o cifră de afaceri în creștere și cu un sistem de lucru modern.

Cerințe

  • activați de peste 3 ani în departamentul financiar/controlling/audit al unei companii cu activitate comercială;
  • ați absolvit o facultate cu profil economic (Finanțe-Bănci, Contabilitate);
  • ați utilizat pachetul Office;
  • ați lucrat într-un sistem ERP;
  • cunoașteți limba engleză la nivel avansat.

Beneficii și condiții de muncă

  • program de lucru de la ora 8 la ora 16:30;
  • tichete de masă de 20 RON pentru fiecare zi lucrată;
  • mediu de lucru modern, situat în apropierea centrului orașului Sibiu.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Vă stăm mereu la dispoziție!

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.