Customer Service Specialist
  • Publicat 28 iul. 2021
  • Reactualizat 02 mart. 2022
  • Expiră 01 Apr 2022

Angajatorul este o companie cu capital german, lider în domeniul produselor chimice industriale, oferind aproximativ 2000 de tipuri de lubrifianți de specialitate. Aceasta este prezentă pe mai multe continente, în peste 30 de țări. Produsele companiei sunt prezente în țara noastră de peste 10 ani, iar din Iunie 2017 au deschis o filială în România, la Sibiu. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Suntem în căutarea unei persoane care vorbește limba maghiară la nivel cel puțin mediu și care își dorește să lucreze ca și CUSTOMER SERVICE SPECIALIST în cadrul unei companii cu sediul în Sibiu.

Este o oportunitate excelentă pentru o persoană care dorește să își construiască o carieră într-un mediu de lucru stabil cu oportunități de dezvoltare profesională.

Acest job presupune activități de customer service and support pentru clienții din România cât și pentru cei din Ungaria, din acest motiv cunoașterea limbii maghiare la nivel cel puțin mediu este obligatorie.

Care vor fi responsabilitățile dumneavoastră?

  • Discutați cu reprezentanții de vânzări de pe teren;
  • Preluați comenzi de la clienți;
  • Urmăriți stadiul de livrare al unei comenzi;
  • Informați clienții asupra detaliilor de livrare ale produselor comandate;
  • Înregistrați și rezolvați reclamațiile clienților;
  • Verificați stocul și discrepanțele între ceea ce a fost comandat si ce a fost livrat;
  • Verificați istoricul clienților;
  • Lansați și urmăriți comenzile către furnizorii externi;
  • Vă organizați și mențineți fluxul de informații prin intermediul SAP și MS-Office.

Cerințe:

  • Aveți studii superioare;
  • Vă place să interacționați cu clienții și să rezolvați probleme;
  • Cunoașeterea limbii maghiare la nivel cel puțin mediu este obligatorie;
  • Vorbiți limba engleză la nivel cel puțin mediu;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj;
  • Sunteți o persoană organizată, atentă, sociabilă.

Beneficii și condiții de muncă

  • program de lucru de la ora 8 la ora 16:30;
  • tichete de masă de 20 RON pentru fiecare zi lucrată;
  • bonus anual în funcție de performanțe;
  • mediu de lucru modern, situat în apropierea centrului orașului Sibiu.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Vă stăm mereu la dispoziție!