• Publicat 01 sept. 2023
  • Reactualizat 17 ian. 2024
  • Expiră 30 Dec 2024

Recrutăm Tehnician Service - Electromecanic

Clientul nostru  este lider global în producția de fierăstraie și pânze cu tehnologia ce folosește tăietura subțire, cu o prezență globală în peste 100 de țări.

Descrierea postului

Căutăm un Tehnician Service cu experiență în domeniul electromecanic și cunoștințe în electronică pentru a se alătura echipei clientului nostru. Tehnicianul va colabora strâns atât cu colegii clientului nostru, cât și cu clienții acestuia, având responsabilitatea instalării, mentenanței și reparațiilor echipamentelor acestora.

Responsabilități:

  • Instalarea și întreținerea echipamentelor la clienți;
  • Intervenții pentru reparații în zona alocată;
  • Colaborarea cu departamentele interne și externe pentru soluționarea problemelor tehnice;
  • Rezolvarea problemelor tehnice prin telefon în măsura posibilităților.

Cerințe:

  • Experiență în domeniul electromecanic și cunoștințe în electronica;
  • Capacitatea de a lucra flexibil și de a răspunde solicitărilor de intervenții;
  • Cunoașterea schemelor electrice și abilități de diagnosticare;
  • Abilități bune de comunicare și lucru în echipă;
  • Permis auto cat. B (3 ani fără evenimente majore).

Beneficii:

  • Bonuri de masă de 30 lei;
  • Utilizarea mașinii de serviciu și card de benzină/motorină;
  • Posibilitatea de a obține laptop și telefon de serviciu;
  • Comision în funcție de criterii concrete;
  • Al 13-lea salariu, prima de Paști și Crăciun;
  • Alte beneficii, inclusiv decontarea mesei de seară și abonament la MedLife pentru analize și controale preventive.

„Succesul se ascunde în ambiția de a nu renunța.”  –  Marius Torok