• Publicat 28 nov. 2023
  • Reactualizat 17 ian. 2024
  • Expiră 31 Dec 2024

Fizioterapeuți

Clientul nostru este o clinică de reabilitare specializată în terapia ortopedică și neurologică, situată în sudul Germaniei, ce oferă tratamente ortopedice și neurologice la standarde de înaltă calitate.

Descrierea postului

Ca Fizioterapeut în Germania, veți desfășura activități diverse în cadrul procesului de reabilitare, inclusiv:

  • Asigurarea tratamentului pentru pacienți cu afecțiuni neurologice și ortopedice din diferite grupe de vârstă;
  • Utilizarea echipamentelor moderne și a diverselor spații terapeutice: MTT, piscină, sală de sport, echipamente de biofeedback, slackline, perete de escaladă, dispozitive de antrenament pentru mers, Armeo®, facilități în aer liber;
  • Lucrul independent, atât în sesiuni individuale, cât și în grup;
  • Posibilitatea de a prelua responsabilități în proiecte individuale și încurajarea ideilor inovatoare.

Cerințele postului

Absolvenți ai unei școli de fizioterapie cu recunoaștere oficială sau studii echivalente. Cunoștințe avansate de limbă germană (B2) facilitează procesul, iar în lipsa acestora, există opțiuni pentru cursuri de limbă susținute de angajator, începând de la nivelul B1 și evoluând către B2 în cadrul clinicilor.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Beneficiile colaborării cu Job Connect, cu o experiență de peste 14 ani în recrutarea personalului medical pentru Germania, oferă:

  • Consultanță gratuită pe parcursul întregului proces;
  • Recomandări pentru traducători autorizați pentru documentele conform reglementărilor germane;
  • Asistență în căutarea și obținerea unui loc de muncă;
  • Suport în procesul de integrare, inclusiv intermedierea cu clinica și sprijin după finalizarea perioadei de probă;
  • Organizarea interviurilor.

„Succesul se ascunde în ambiția de a nu renunța.”  –  Marius Torok