• Publicat 12 feb. 2024
  • Reactualizat 07 mart. 2024
  • Expiră 01 Mar 2024

Inginer Proiectant Instalații Hidraulice

Descrierea postului

Căutăm un Inginer Proiectant cu experiență în proiectarea și implementarea instalațiilor hidraulice.

Responsabilități:

  • Proiectarea și dezvoltarea instalațiilor hidraulice, asigurând eficiența și fiabilitatea acestora;
  • Evaluarea instalațiilor hidraulice existente;
  • Proiectarea blocurilor hidraulice după o temă dată;
  • Colaborarea strânsă cu reprezentanții tehnici ai clienților și furnizorilor pentru definirea design-ului și specificațiilor produselor;
  • Urmărirea execuției instalațiilor hidraulice și a lucrărilor ce țin de acestea;
  • Estimarea precisă a timpilor de producție și costurilor, asigurând furnizarea de informații complete pentru departamentul de vânzări;
  • Dezvoltarea și actualizarea documentației privind metodologia de producție și monitorizarea procesului tehnologic până la realizarea prototipului;
  • Furnizarea de consultanță tehnică și implementarea acțiunilor corective pentru a asigura realizarea optimă a produselor.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul Ingineriei Mecanice, Ingineriei Hidraulice, Ingineria Fluidelor, sau o disciplină similară;
  • Experiență anterioară în proiectarea instalațiilor hidraulice;
  • Competențe tehnice solide în domeniul industrial;
  • Posibilitate pentru deplasări la sediul clienților pentru evaluare și discuții;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoștințe de proiectare AutoCad, Catia, Inventor;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel cel puțin mediu.

Beneficii și condiții de muncă:

  • Program de lucru de luni până vineri;
  • Tichete de masa: 30 RON/zi;
  • Diurnă pentru deplasare;
  • Pensie privată facultativă;
  • Primă cu ocazia sarbatorilor de Paște, Crăciun;
  • Decontarea cheltuielilor de transport;
  • Analize medicale gratuite (1 set anual).

Vă stăm la dispoziție pentru mai multe detalii!

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.