Vanzari solutii chimice pentru prelucrarea metalelor
  • Publicat 19 feb. 2018
  • Reactualizat 06 mart. 2018
  • Expiră 30 Mar 2018

Area Sales Manager Sudul României

Clientul nostru este o companie românească prezentă pe piață din 1994. De mai bine de 10 ani reprezintă furnizori de soluții adresate aplicațiilor folosite în prelucrarea mecanică. Echipa ajută fabrici din România să reducă costuri și să crească eficiența angajaților și a utilajelor din atelierele și secțiile de prelucrare metalică. Specializează-te în vânzări soluții pentru prelucrarea metalelor alături de această echipă. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Suntem în căutarea unui Reprezentant Tehnic de Vânzări care să se alăture echipei și să fie responsabil de județele din sudul țării. Din această regiune fac parte clienți din județele: București, Prahova, Argeș, Ilfov, Buzău, Dolj, Olt.

Activați în domeniul vânzărilor tehnice iar clienții dumneavoastră provin din mediul industrial?
Dacă vă place să fiți la curent cu activitatea clienților dumneavoastră, să găsiți mereu soluțiile tehnice potrivite nevoilor acestora dar și să identificați oportunități de vânzare la momentul oportun, atunci acest job poate fi o oportunitate interesantă pentru dumneavoastră.

În calitate de Reprezentant Tehnic de Vânzări veți fi responsabil de vânzarea produselor și menținerea unei bune relații cu clienții companiei, veți prospecta piața în vederea identificării de clienți noi și veți stabili vizite pentru a negocia și semna contracte cu aceștia.

Pentru un client nou, procesul de vânzare începe cu o analiză a soluției tehnice folosite în prezent, a costurilor și performanței. Pe baza lor veți ajunge la o propunere tehnică mai performantă ce poate duce și la o economisire anuală frumoasă.

O dată agreată soluția tehnică, vă veți ocupa de testarea și validarea produselor și veți oferi suport tehnic clienților dumneavoastră. De asemenea, vă veți organiza activitatea prin completarea de rapoarte privind activitatea dumneavoastră trecută și viitoare.

Angajatorul vă pune la dispoziție un portofoliu de clienți cu care face deja o cifră de afaceri de 150.000 de euro/an. Desigur, veți fi responsabil și de prospectarea pieței în vederea identificării de noi clienți.

Cerințe

Dacă aveți experiență în domeniul vânzărilor industriale sau vă doriți să vă specializați în vânzarea produselor destinate prelucrării metalelor, acesta oportunitate poate fi interesanta pentru dumneavoastră. Este important ca studiile dumneavoastră liceale și universitare să aibă legătură cu domeniul tehnic iar nivelul de limba engleză să fie unul cel puțin mediu. Dacă pe lângă aceste aspecte pe care le urmărim, sunteți o persoană organizată și comunicați cu ușurință cu cei din jur, vă invit să discutăm mai multe detalii despre acest job.

Beneficii oferite angajaților

Printre beneficiile concrete pe care le oferă acest post enumerăm:

  • salariul, format din parte fixă  + bonus din vânzările pe care zona le are în acest moment +  comisioane în funcție de vânzările către clienții noi;
  • training în țară și în străinătate despre produse, aplicații și proces de vânzare;
  • echipă stabilă în România cu care managerul lucrează în medie de cel puțin 7 ani;
  • management participativ, flexibil în concordan’ă cu obiectivele și personalitatea fiecărui angajat;
  • program flexibil;
  • sistem de dezvoltare financiară.

Dacă această oportunitate vi se potrivește, vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.