• Publicat 18 ian. 2018
  • Reactualizat 13 feb. 2018
  • Expiră 13 Feb 2018

Inginer Industrial

Angajatorul este o companie multinațională, de origine germană, producător de echipamente electronice pentru automatizări industriale.

Compania este prezentă în România de peste 10 ani, ca distribuitor de echipamente electronice pentru clienți din toată țara. În prezent există în Sibiu și două fabrici ale companiei.

Colaborarea noastră s-a întins pe parcursul acestor ani, iar în prezent căutăm un inginer care să se alăture echipei de industrializare din a doua fabrică, deschisă de curând în Sibiu, echipă din care mai face parte încă un Inginer Industrial Senior. Vezi mai multe detalii despre angajator.

Descrierea postului

Pentru postul de inginer industrial, căutăm un inginer cu o înțelegere bună a modului de funcționare electric, mecanic, electronic al echipamentelor și utilajelor.

Pentru a fi persoana potrivită în echipa de industrializare, trebuie să fi studiat în unul din domeniile: Inginerie electrică, mecanică, industrială.

Experiența care vă va ajuta este cea din departamentul de mentenanță sau producție a unei alte fabrici. Implicarea și participarea la transfer de linii, îmbunătățire proces industrial, dezvoltare proces, implementare concepte sunt experiențe care vă vor avantaja.

Pentru că veți comunica frecvent cu colegi din Germania, trebuie să vorbiți și să scrieți la nivel mediu – avansat (B2-C1) limba engleză. Limba germană, chiar și nivel începător, este un avantaj.

Disponibilitatea la deplasări în afara țării (Germania, în general) este o altă cerință.
La început veți fi instruit timp de două luni în Germania, în timp, urmând și alte delegații, probabil mai scurte (pentru transferuri noi, ședințe, training).

În calitate de inginer industrial, veți participa la transferul unor linii de fabricație noi, punerea lor în funcțiune, testarea și îmbunătățirea echipamentelor și a liniilor de fabricație.

Câteva din responsabilitățile postului le găsiți enumerate mai jos:
– Crearea și întreținerea documentației de producție necesară (plan de lucru, programe specifice, instrucțiuni de lucru, echipamente necesare etc.);
– Întreținerea și îmbunătățirea procesului de producție;
– Implementarea în producție a produselor noi;
– Transferul de linii de producție în România (documentare, punere în funcție etc.);
– Producerea de mostre necesare în procesul de dezvoltare / modificare produse;
– Propunerea unor proiecte de optimizare a standardelor (layout locuri de muncă, procese, diagrame, proiectarea fluxului de materiale);
– Aplicarea standardelor de calitate în aria de responsabilitate;
– Calculul și analiza posibilelor reduceri de costuri și/sau resurse în funcție de volumul producției.

Beneficii pe care le veți avea:

  • 13 salarii;
  • tichete de masă în valoare de 15 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • cantină cu preț preferențial;
  • la fiecare an încheiat în cadrul companiei, veți primi o zi în plus de concediu, până la maxim 25 de zile/an.

Dacă această oportunitate vi se potrivește vă invit să apăsați butonul APLICĂ. Pentru informații suplimentare despre acest job mă puteți contacta la numărul de telefon de mai jos.