• Publicat 17 ian. 2018
  • Reactualizat 16 mai 2022
  • Expiră 31 Dec 2022

Medic specialist ortopedie/ recuperare medicală

Clientul nostru este o clinică modernă de reabilitare, cu 180 de paturi, pentru pacienți din ariile gastroenterologie, boli metabolice și oncologie. Deservește aproximativ 2500 de pacienți pe an.

Este situată într-o zonă rurală din landul Hessen. Cele mai apropiate orașe și autostrăzi se află la aproximativ 30 de minute depărtare.

Este un centru recunoscut de Asociația Germană pentru Diabet, dar și clinică de predare a Academiei Germane de Nutriție.

Descrierea postului

Departamentul de reabilitare ortopedică se ocupă de următoarele tulburări:

  • tulburări ale coloanei vertebrale: degenerative, reumatice, statice;
  • tulburări ale sistemului scheleto – muscular: degenerative sau cauzate de tulburări metabolice, cum sunt guta sau obezitatea.

Sarcina dumneavoastră, ca medic specialist, include:

  • asistența medicală a pacienților;
  • pregătirea de rapoarte/ acte medicale privind activitatea și pacienții;
  • cooperare constructivă cu echipa interdisciplinară;
  • participarea la serviciile de apel;
  • sprijinirea dezvoltării ofertei de reabilitate și prevenire.

Cerințele postului

Acest post este potrivit pentru un medic specialist ortoped sau medic specialist recuperare medicală.

Sunteți candidatul ideal dacă ați profesat deja pentru o anumită perioadă, în Germania, ceea ce presupune să aveți deja și Approbation.

Însă atenția ne este îndreptată și înspre medici care stăpânesc limba germană, au pregătit sau depus deja dosarul pentru obținerea Approbation-ului, care au o experiență în sistemul medical din România, dar nu și în Germania.

În orice stadiu al procesului de obținere a unui post în Germania sunteți, vă invit să discutăm despre acest post și despre cum putem colabora.

Butonul APLICĂ vă stă la dispoziție pentru a vă exprima intenția de a avea o discuție mai amănunțită.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suportarea de către noi a cheltuielilor de transport, cazare, în situația interviurilor.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.