iOS Developer
  • Publicat 09 ian. 2019
  • Reactualizat 02 mai 2019
  • Expiră 03 Jun 2019

Angajatorul despre care ești curios există de 9 ani în Sibiu și are ca fondatori principali doi programatori locali care au avut un vis diferit pentru această profesie pe care o îndrăgesc, PROGRAMARE / SOFTWARE DEVELOPMENT.

Au creat o companie diferită și care credem că o să-ți placă dacă și tu iubești profesia de programator mai mult decât iubesc șefii tăi rezultatele financiare ale muncii tale.

Aici nu ai șefi și totuși împreună această echipă face anual proiecte de aproape 500.000 de euro și se află în creștere permanentă. Aici vei găsi administratori open-minded, transparență financiară, un mediu de lucru ”ca acasă”, încurajare pentru a-ți dezvolta creativitatea și pentru a da viață ideilor și proiectelor tale.

Echipa este implicată în proiecte diverse, care țin de dezvoltare produse software, pentru clienți din diferite țări. Unele proiecte sunt rezultatul obiectivelor și intereselor unora dintre membrii ei.

Te invit să afli mai multe despre Angajator, accesând această legătură.

Descrierea postului

Unul dintre proiectele pe care vei lucra   este o aplicație destinată sistemului medical de urgență american, astfel poți rezolva o problemă reală care va face munca mai ușoară a medicilor și asistenților care asigură disponibilitatea aceste serviciu. Problemele sunt destul de delicate și profunde și vei fi provocat de ceea ce cunoști pentru a a-l ajuta pe cel care administrează resursele umane disponibile pentru asigurarea acestui serviciu in diverse ture. Vei avea sprijin și din partea investitorului principal care are experiență în domeniul Medical de Urgență.

Un al doilea proiect de care o să te ocupi este o aplicație  care ajută oamenii de afaceri care călătoresc mult să își extindă orizonturile de dezvoltare prin contactele indepartate cu care interactioneaza mai greu. Informatiile despre retelele lor profesionale, contactele din agenda, calendarul de evenimente vor crea oportunități de interacțiune. Prin experiența ta de programator vei fi încercat de provocarea de a face acest sistem ușor de utilizat de pe diverse dispozitive și platforme.

Pentru acest proiect căutăm să completăm echipa cu încă un iOS Developer.

Cerințe

Căutăm o persoană care are experiență în dezvoltarea de aplicații pentru dispozitive cu iOS. Dacă ai o astfel de experiență și ești familiar cu xCode și Swift, această oportunitate este pentru tine.

De asemenea, dacă nivelul de experiență cu aplicații pentru dispozitive mobile este unul începător, experiența pe frontend cu diferite framework-uri poate fi de folos.

Pentru că o vorba despre un proiect internațional, trebuie să ai un nivel avansat al limbii engleze, atât vorbit, cât și scris.

Pe lângă aspectele tehnice, este important să ai capacitatea de a lucra independent, fără a primi mereu indicații din partea unui superior. Stabilirea priorităților, organizarea timpului, interesul pentru dezvoltare și învățare continuă sunt aspecte pe care le vei putea pune în valoare în cadrul acestei companii.

Beneficii și Condiții de Muncă

Pachetul salarial este format dintr-un salariu care va fi calculat pe baza unei formule și o serie de alte beneficii financiare:

  • bugete speciale alocate dezvoltării profesionale: conferințe, cursuri, tabere;
  • masa de prânz asigurată zilnic la un restaurant din Orașul de Jos, împreună cu echipa;
  • profit sharing la sfârșitul anului;
  • bonus de concediu pentru primele 21 de zile;
  • STARTUP FUND: după cel puțin 3 ani în echipă, poți aplica pentru un fond special pentru startups, pentru a dezvolta propriile idei – vei avea propria companie.

Alte condiții și facilități:

  • 4 h/ săptămână le vei aloca unui proiect personal, care poate deveni proiectul întregii echipe/ al unei părți din echipă;
  • program flexibil;
  • laptop de ultimă generație;
  • device-uri pentru testare.

Dacă pentru tine este timpul pentru ceva nou, te potrivești cu descrierea de mai sus și ți-ar plăcea să lucrezi într-o companie modernă și orientată spre oameni, să folosești tehnologii avansate în dezvoltarea de produse software, apasă butonul APLICĂ și vom discuta ulterior.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.