Embedded Software Engineer
  • Publicat 18 ian. 2021
  • Reactualizat 04 mart. 2021
  • Expiră 03 Mar 2021

Clientul nostru este o companie multinațională germană.  Compania are peste 200 de ani de experiență în industrie. La nivel global, sunt peste 155.000 de angajați care își desfășoară activitatea în aproape 80 de țări.

Produce amortizoare de suspensie pentru domenii precum inginerie auto, logistică, tehnologia utilajelor, producție de oțel, fabricația de ascensoare.

Compania este prezentă în Sibiu începând cu anul 1996 prin Divizia Automotive Technology.

Este unul dintre cei mai mari angajatori din Sibiu și concurează cu alte companii mari pentru a atrage oamenii cei mai valoroși și a-i menține. Vezi mai multe detalii despre angajator aici.

Descrierea postului

Căutăm un Embedded Software Engineer pentru sediul din Sibiu.

Vei fi printre cei care vor pune bazele echipei din Sibiu de embedded,  completând și colaborând astfel, cu echipa existentă în cadrul companiei în Germania.

Responsabilități

  • Dezvoltare software bazată pe modele pentru tehnologia de amortizare existentă sau pentru cea nouă;
  • Analiza, verificarea sistemului si a cerințelor software în DOORS;
  • Documentarea și arhivarea  programelor software lansate, în conformitate cu calitatea și modelul V;
  • Suport în implementarea proceselor de dezvoltare software (de exemplu, Automotive SPICE);
  • Coordonarea și participarea la proiectarea softului și la revizuirea codurilor;
  • Crearea cerințelor și planurilor de testare pentru componentele electronice (unități de control și senzori) și dezvoltare software conform specificațiilor;
  • Testarea, integrarea și evaluarea noilor tehnologii în prototipuri și proiecte de serie;
  • Proiectarea și monitorizarea testelor de integrare software și suport în timpul integrării vehiculului;
  • Oferirea de suport împreună cu echipa din Germania pentru toate planturile companiei la nivel internațional.

Pentru toate acestea vei primi instruire!

Vei avea susținerea colegilor în situații complexe în care ai nevoie de suport.

Cerințe

  • ai un nivel ridicat de interes pentru zona automotive, electronică și programare software;
  • ești proactiv și îți place să lucrezi în echipe multiculturale;
  • ai cunoștințe în dezvoltarea de software bazat pe modele precum MATLAB / Simulink, C, C ++;
  • cunoști standardele AUTOSAR, ISO 26262 și Automotive SPICE;
  • ai experiență în tooluri Vector și sistem de comunicații Bus (CAN, Flexray, Ethernet);
  • ai studii superioare în domeniul ingineriei și cunoști limba engleză la nivel avansat;

Beneficii și condiții de muncă

  • program de 8 ore de Luni până Vineri;
  • training de  formare;
  • prime de Crăciun, Paște și Concediu;
  • tichete de masă de 15 lei.

Te regăsești printre cele spuse mai sus? Aplică la acest job și ai șansa să te dezvolți într-o companie de succes.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.