• Publicat 19 mart. 2024
  • Reactualizat 22 mart. 2024
  • Expiră 31 Dec 2024

Medic specialist medicină de familie preluare Praxis zona Hanovra

Vă doriți să dețineți praxisul dumneavoastră? Clientul nostru deține un  Praxis de Medicină Generală situat in zona Hanovra pe care dorește să îl vândă. Localitatea în care este situat are peste 10.000 de locuitori. Praxisul activează de peste 30 de ani și are peste 1600 de pacienți pe trimestru.

Programul de funcționare este 5 zile pe săptămână: dimineata 8:00 la 12:00 și după-masa de la ora 17.00 până la 19.00.

Praxisul  are o suprafață de 170 m², fiind vorba despre trei  camere de consultație și laborator. Este un praxis  modern, fiind dotat cu EKG, LuFu, Sono, Lz.RR, ABI. Praxisul dispune și de locuri de parcare care vin în ajutorul pacienților.

Medicul care deține acest praxis își dorește ca activitatea acestui praxis să meargă mai departe în condiții cât mai bune, astfel că își dorește ca medicul care îl va prelua să înțeleagă cât mai bine activitatea praxisului și să ajungă să cunoască o parte din pacienți. Propunere dumnealui este ca pentru o perioadă de 2 ani medicul care va prelua acest praxis sa fie angajatului dumnealui. Salariu va fi negociat în funcție de experiență, dar va putea ajunge și la 8000 € lunar.

După cei doi ani, medicul va obține acest praxis, iar plata pentru el va fi una eșalonată. Una dintre variantele gândite de propietarul praxisului este ca pentru   următorii 10 ani, medicul care achiziționează acest praxis să plătească suma de 500 € lunar.

Modalitatea aceasta de plata lunară a unei sume fixe, este gândită  pentru a fi de ajutor celui care își dorește acest praxis. Dar, domnul doctor este dispus să discute și asupra altei variante, dacă medicul care achiziționează praxisul are o altă propunere.

Descrierea postului

Sunteți medicul potrivit pentru acest post, dacă sunteți medic cu specializare de medicină generală aveți obiectivul de a profesa în Germania și vorbiți limba germană la nivel mediu spre avansat.

Dacă a treia cerință nu este încă îndeplinită, dar vă aflați în proces de obținere a unui certificat lingvistic B2, vă invit să discutăm. Butonul APLICĂ din dreptul acestui post confirmă interesul dumneavoastră pentru discuții mai ample. Vă invit să îl apăsați.

Beneficiile colaborării cu Job Connect

Job Connect are o experiență de 10 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
  • pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • căutarea unui job (dacă este cazul);
  • intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • organizarea de interviuri și suport pe tot parcursul procesului.

Mai multe detalii aici.

Recruiter

  • Camelia PORIME
  • Director Societate Comercială / Senior Recruiter
  • 0040754048248

Încerc să fiu liantul dintre dorințele clienților și cele ale candidaților, deoarece îmi place să lucrez cu oameni și pentru oameni. Vreau să aduc plus valoare în proiectele în care mă implic și să găsesc omul potrivit la locul potrivit.