• Publicat 16 mai 2024
  • Reactualizat 27 iun. 2024
  • Expiră 31 Jul 2024

Medic Specialist Neurolog

Recrutăm un Medic Specialist Neurolog pentru o clinică de recuperare din Germania. Jobul este disponibil în landul Saarland, într-un oraș cu peste 10.000 de locuitori.
În clinică se regăsesc departamente de recuperare ortopedică, neurologică și psihosomatică.

Descrierea postului

Dacă sunteți Medic Specialist Neurolog, aveți obiectivul de a profesa în Germania pe o perioadă mai lungă (cel puțin 2 ani) și vorbiți limba germană la nivel mediu spre avansat (nivel B2-C1), ne dorim să colaborăm cu dumneavoastră.

Dacă a treia cerință nu este încă îndeplinită, dar vă aflați în procesul de învățare a limbii germane,  și de obținere a unui certificat lingvistic B2, vă invit să discutăm. Butonul APLICĂ din dreptul acestui post confirmă interesul dumneavoastră pentru discuții mai ample. Vă invit să îl apăsați.

Job Connect are o experiență de peste 14 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania. Vă oferim:
•    consultanță gratuită pe tot parcursul procesului;
•    pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
•    recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
•    căutarea unui job, in cazul in care nu este potrivit cel prezentat in anuntul curent (dacă este cazul);
•    intermedierea relației cu clinica si in general cu potentialii angajatori;
•    organizarea de interviuri și suport pe tot parcursul procesului.
Mai multe detalii aici.

Fiecare experiență pe care am analizat-o și la care am meditat, ne-a permis să creștem și să înglobăm o fărâmă de înțelepciune în ceea ce facem noi. Implicit, ne-a obligat să facem acest lucru cu un preț, cel al timpului care s-a scurs.