• Publicat 29 mai 2024
  • Reactualizat 27 iun. 2024
  • Expiră 30 Jun 2024

Medic specialist ORL

Pentru unul dintre clienții noștri, o rețea de Praxisuri/Cabinete de ORL din Baden-Württemberg, căutam un medic specialist ORL cu experiență.

Spectrul de lucru cuprinde:

  • Intervenții chirurgicale în zona urechilor, nasului și gâtului;
  • Întregul spectru al medicinei ORL pentru boli ale urechii, nasului și urechii;
  • Diagnosticul și tratamentul alergiilor, precum și sforăitul, și tulburările respiratorii asociate cu somnul.

Postul este  într-un oraș cu peste 300 000 de locuitori din Baden-Württemberg.

Se acceptă contract de muncă full time sau part-time;

Salariul pentru un medic cu experiență poate începe de la 8500 € brut;

Activitatea chirurgicală este posibilă pentru cei interesați, dar nu este obligatorie.

Descrierea postului

Sunteți medicul potrivit pentru acest post, dacă aveți specializare în ORL, doriți să profesați în Germania și vorbiți limba germană la nivel mediu spre avansat.

Dacă a treia cerință nu este încă îndeplinită, dar vă aflați în proces de obținere a unui certificat lingvistic B2, vă invit să discutăm. Butonul APLICĂ din dreptul acestui post confirmă interesul dumneavoastră pentru discuții mai ample. Vă invit să îl apăsați.

Beneficiile colaborării cu Job Connect:

Job Connect are o experiență de peste 14 ani în oferirea de sprijin pentru medicii care doresc să profeseze în Germania pe termen lung. Vă oferim:

  • Consultanță gratuită pe tot parcursul procesului de recrutare;
  • Pregătirea documentelor pentru Approbation și depunerea acestora la Autoritățile germane;
  • Recomandări de traducători autorizați pentru a avea documentele traduse conform normelor Statului german;
  • Căutarea unui job, dacă acesta din anunț nu vi se potrivește;
  • Intermedierea relației cu clinica, până după ce se termină perioada de probă;
  • Organizarea de interviuri și suport pe tot parcursul procesului.

Mai multe detalii aici.

Fiecare experiență pe care am analizat-o și la care am meditat, ne-a permis să creștem și să înglobăm o fărâmă de înțelepciune în ceea ce facem noi. Implicit, ne-a obligat să facem acest lucru cu un preț, cel al timpului care s-a scurs.